Usk Jumalasse aitas muusikamaailma tippu

4/2009 Liis Korts, Lootuse festivali kommunikatsioonijuht

Üheks Lootuse festivali peaesinejaks on tuntud Ameerika laulja Michael W. Smith, kes saabub Eestisse koos oma bändiga.

Michael W. Smith on paljude oma esitatavate laulude sõnade ja muusika autor. Ta on 34 korral võitnud Ameerika Gospelmuusika auhinna Dove. Oma 24-aastase muusikukarjääri jooksul on ta müünud enam kui 13 miljonit albumit ning salvestanud 29 number üks hitti, saanud neliteist kuld-albumit ja viis plaatinum-albumi tiitlit. Smith on Ameerika Muusika Auhinna saaja ning ta on saanud People'i ajakirja Most Beautiful People tiitli.

Michael Whitaker Smith sündis tehasetöölise Paul´i ja toitlustaja Barbara Smith´i perre Kenovaa´s West Virginias. Oma isalt päris ta huvi pesapalli vastu, muusikaarmastuse sai ta kaasa kirikust, osaledes juba lapsena koorides ning õppides klaverit. Noorukina tekkisid Michaelil tõsised probleemid alkoholi ja narkootikumidega, tema sõbrad olid asunud õppima teiste piirkondade ülikoolidesse ja ta tundis end väga üksildasena. Ta eemaldus kirikust ja Jumalast. Õpingud Marshalli Ülikoolis ja esimeste laulude kirjutamine muutsid ta elu pisut stabiilsemaks ent esinemised eri bändidega viisid õpingute katkemise ning sõltuvusprobleemide süvenemiseni. 1979. aasta novembris tuli Michaeli ellu pööre. Ta otsustas oma elu pühendada Jumala teenimisele. Narkootikumid ja alkoholi suutis ta Jumala abiga lõplikult seljataha jätta.

Smithi paljude poolehoidjate hulgas on ka endine USA president George W. Bush. Pärast 2001. aasta 11. septembri sündmusi kirjutas Michael presidendi palvel juhtunust laulu nimega "There She Stands".

Smith on teinud mitmeid ülesastumisi koos oma sõbra, U2 liikme Bono´ga. Nende ühine salvestatud lugu kannab pealkirja "North Star" (U2 albumil „How to Dismantle an Atomic Bomb").

Michael W. Smith on abielus Deborah Kay Davis´ega (sünd 1958) ning neil on viis last.

Väidetavalt ei jäta ühtegi kuulajat ükskõikseks suurepärase Ameerika Ühendriikidest pärit kitarrivirtuoosi Dennis Agajaniani esitlused. Ülikiire mängutehnika poolest tuntud Agajaniani mängustiil võib vahelduda rokist kantrini. Tema esitlused on alati dünaamilised, unikaalsed ning nauditavad igaühele. 15-aastaselt kitarrimänguga alustanud on ta tänaseks musitseerinud juba rohkem kui 70 riigis ning annab aastas pea 200 kontserti. Enamus tema ülesastumistest on seotud teenimisega erinevatel festivalidel.

Paljude kuulsustega, nagu Johnny Cash, Tanya Tucker, Michael W. Smith jt, koos musitseerinud Denis Agajanian on saanud mitmeid gospelmuusika auhindu ning nimetatud aasta muusikuks. Oma mängu ja olemusega rõõmustab ta paljusid!