Miks me laulame „Ma otsustasin järgida Jeesust“?

01/2017
Internetimaterjalide põhjal Helari Puu
Noot: Kersti Kuusk

Laul „Ma otsustasin järgida Jeesust“ sai läänemaailmas tuntuks Billy Grahami evangeeliumi kuulutamise suurürituste kaudu. Seda on esitanud ka Billy kuulus kaastööline George Beverly Shea. Eestisse jõudis „Ma otsustasin järgida Jeesust“ arvatavasti 1970. aastatel.
Lugu, millel põhineb see lihtne laul, avab meile evangeeliumi rahvusvahelise olemuse ja radikaalse iseloomuga kutse Jumalalt – kannatada ja vajadusel surra koos Jeesusega.

1800. aastate lõpus toimus Indias suur evangeeliumi kuulutamise plahvatus. Provintsid, mis olid siitsaadik evangeeliumile suletud, said ennenägematult aktiivse misjonitegevuse sihtmärkideks.
1880. aastatel nägi üks misjonär Wales'ist, kes oli pidanud aastatepikku kogema tugevat tagakiusu, lõpuks oma esimesi töövilju. See leidis aset Kirde-Indias Assami provintsis. Külavanem ja tema pere võtsid vastu Kristuse ja said ristitud. Kuid küla teised juhid polnud sellega rahul ja otsustasid sekkuda. Nad arreteerisid külavanema pere ja mõrvasid nii tema naise kui lapsed. Nende kohutavate sündmuste ajel ja jooksul sündis tekst: „Ma otsustasin järgida Jeesust!” Lõpuks sai reaalsuseks ka see, et kui enam kedagi poleks, järgib tema üksi Jeesust. Temastki sai märter.
Misjonäride hilisemate jutustuste põhjal puhkes külas selle peale ärkamine. Külavanema pere tapjatest said esimesed pöördunud.

Seda lugu kuulis Wales'i misjonärilt tuntud India evangelist Sadhu Sundar Singh. Singh oli Indias kuulsaks saanud sellega, et soovitas oma rahval vastu võtta Kristus, kuid hoiduda lääne misjonäride kultuurilistest püünistest.
Lugu Assami provintsi usklikust perekonnast, kes tapeti nende usu pärast, sai Indias nii kuulsaks, et pea kõik kristlased olid sellest kuulnud. Nii võttis Sadhu Sundar Singh pereisa viimased sõnad ja pani need india rahvaviisil põhineva laulu sisse. Laul sai koheselt populaarseks ja seda lauldakse veel praegugi.

Ja täna – 2017. aastal – laulame seda ka meie Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu kogudustes!
Jeesus kutsub ikka veel kõiki: Järgne mulle!

Ma otsustasin järgida jeesust noot.