Eesti Gospelmuusikaauhind 2008

1/2009 Timm Rannu, EGA projektijuht

Tihtilugu tehakse Eestis gospelmuusikat väikestele seltskondadele, istutakse stuudios, silutakse materjali. See on tegevus, mis ei torka silma, aga see on töö, mida on vaja tunnustada.

.

Neljanda aasta Eesti Gospelmuusikaauhind (EGA) 2008 antakse välja 7. veebruaril Tallinnas Salme kultuurimajas. Muusikahuvilised ja raadiojaamad on saatnud EGA toimkonnale omad nimekirjad kandidaatidest, keda tänasel hetkel saab juba tunnustada internetilehel. Selle aasta kontsertõhtul saame näha lavavalguses Dave Bentonit, kes on aastaid gospelmuusikat Eesti kuulajaile pakkunud. Koorina on seekord noore koosseisuline Living Stone, kes proovis mullu teistega rinda ETV Laululahingus. Ansambel Crux on aastaid olnud Eesti kristlikus muusikas otsekui teerajaja ja suuresti ka eeskuju noortele muusikutele. Nüüd on nad laval uue kavaga. Taavo Remmel on hea näide pühendumisest ja kirest oma pilli vastu. Astrid Böning ja Paul Daniel teevad vaimuliku rahvamuusikat. Papibänd on EELK koguduste õpetajate oma pop-rocki punt. Con Forte on tegelikult erineva kooseisuga EGA kontsertõhtu külalisi päris algusest saadik kostitanud hea ja professionaalse muusikaga ja andnud sooloartistidele hea taustajõu.

Selle aasta vaimulik teema keskendub Jumala otsimisele ja trotsimisele. Samast juhtmõttest on kantud ka samas toimuva seminari temaatika, mida viivad läbi pastor Aamo Remmel ja preester Vello Salo.

Kui Jumal annab, siis sarnast ettevõtmist võiks olla veel aastateks. Milline on EGA aastate pärast? Peamine, et oleks orgaaniline, vormilt elastne ja muutuv, et ei jääks ajale jalgu, sest tunnustada on vaja jätkuvalt.

Tahaks väga loota, et tänaste gospelmuusika kuulajate hulgas on rohkesti homseid muusikuid, et seekordsed seminaridel osalejad oleks homsed teisitimõtlejad ja tänased tunnustuse saajad on homsed teiste toetajad.

 

www.gospelauhind.ee