Misjonikonverents PIIRI TAGA II

10/201314 1paneeldisk
Ermo Jürma, toimetaja

Tartu Salemi kirikus toimus 12. oktoobril misjonikonverents PIIRI TAGA. Oli möödunud 20 aastat Vanemuise kontserdisaalis toimunud EKB Liidu esimesest suurest misjonikonverentsist, millest Teekäija 11/1993 kirjutas viis lehekülge.

Kuna ajad muutuvad pidevalt, pole kogudus kunagi kõigeks ette valmistatud. Seepärast ongi sellised kokkutulekud vajalikud.

Joosep Tammo rõhutas juba toona, et me oleme võlglased oma rahva ees. Ta soovitas meie liikumise algse rahvapärase joone säilitamist. Ka peaksid täna Soome, Norrasse või Ameerikasse suunduvad õed-vennad arendama seal koguduslikku tööd, nagu minevikus hoidsid kristlikku usutuld Siberisse või Rootsi paisatud kaasmaalased.

Indrek Luide kutsus üles otsima oma naabreid, kasutama Andrease kaarti, paluma koguduste võrgustiku eest, nagu Liidu juhatus palub kord nädalas iga koguduse eest.

14 2jael-puusaagToivo Pilli tõdes, et minevikus oli rõhuasetus eelkõige isiklikul Jumala lähedusel, kuid täna on täielik vabadus minna hea sõnumiga välja. Misjonitööd laiendades ei pea kopeerima üksnes oma ema-, vaid Jumala kogudust, ka mitte 19. või 20. sajandit, vaid rakendama Apostlite tegude raamatut.
Meego Remmel resümeeris: Jumal asetab oma koguduse igal ajal uutesse oludesse. Võrgustikumaailmas pole enam staatilist elu. Me tahame olla elu muutvate koguduste liikumine.14 4konv-yld-1

Siis näitas uusi aegu kirikuseinale projekteeritud värvikas videosild meie Lastepäevaga.
Pärast lõunat olid teemaks geograafilised piirid. Välismisjoni koordinaator Helina Voogne tutvustas kodumaist tagalatööd. Evelyn ja Kaspar Apinis, Daily ja Dejan Adam, Age ja Egon Sarv, Külvi ja Christoph Unger, Mailis ja Gerolf Wust rääkisid oma misjonitööst viiel lühivideol.

Neville Callam avas globaalset misjonivisiooni. Ta ütles, et üha enam on paiku, kus maailmamisjonis osalemiseks ei peagi ringi rändama, sest kogu maailm ise tuleb kokku.

Kohaliku koguduse misjonipiiridest kõnelesid Matt Edminster ja Peep Saar. Viimane tõdes, et tihti me tahame jääda ärkamiste pärast üksnes palvele. Uute kristlaste sünniks on vaja aga kolme liiki lähedust: Jumalaga, üksteisega, Jumala kadunud perekonnaga.

Konverentsi juhatas KUSi üliõpilane Kaarel Väljamäe, muusikas teenisid 3D, Risttee ja Oleviste koguduse muusikud.
14 matt edmin