10/2009 Bill Sundstrom

Maria Jacoby on Agape Euroopa finantsdirektor, kes aitab juhatusel teha tarku majandusotsuseid.

Maria istus kord ühe Eesti suurima panga nõupidamissaalis ja soovis, et ta saaks öelda peadirektorile, mida viimane tegelikult peaks kuulma. Ta vaatas luksuslikku konverentsimööblit, plüüstoole, mehe kallist ülikonda ja mõtles: "Teie rahanduslik pool on küll korras, kuid lubage mul teile öelda, mis pole korras – see on teie süda. Teil on Jeesust vaja!"

Loomulikult ei võinud ta seda kunagi öelda. Mariale, kes oli finantskonsultant Arthur Andersoni audiitorfirmas, maksti palka rahaliste probleemide üle arutlemise, mitte evangeeliumi kuulutamise eest. Siiski, kohtudes juhtivate alade, nagu pangandus ja meedia, esindajatega, avanesid talle inimesed. Ta nägi tühjust nende südametes ja teadis, et miski ei rahulda neid enne, kui nad õpivad Jumalat tundma.

Maria kasvas üles kodus, kus vaatamata kommunistlikule süsteemile, mis tol ajal tema riiki kontrollis, tähistati kristlikke pühi,. Tema vanaema oli usklik, kes kiirgas armastusest Kristuse vastu ja rääkis tihti väikesele tüdrukule Jeesusest. Sellepärast uskus ka Maria Jumalat.

Ka naaberperekond üritas Mariat usku pöörata ja nad rääkisid talle paljudest reeglitest, mida tuleb järgida, et olla kristlane. "Ma olin vabamõtlev inimene ja ma olin nende reeglite vastu," räägib Maria täna.

Ma olin vabamõtlev inimene ja ma olin nende reeglite vastu

Selleks ajaks, kui Maria ülikooli rahandust õppima läks, tundus ta elu väga tühine. Ta alustas Jumala otsingutega. Algul soris ta Transtsendentaalses Meditatsioonis ja Ida religioonides, kuid need ei rahuldanud teda. Teisel aastal kuulis ta Piibli usaldusväärsusest. Ta uskus, et Piibel on tõsi, kuid ei olnud kunagi kuulnud vastvaid tõendeid.

Ta läks loengule, mida andis esimene Campus Crusade for Christ grupp Eestis. See toimus 1993. aastal, mil Eesti oli saanud just iseseisvaks ja end Läänele avanud. Kuulajaskonnaks oli Maria ja viis ameeriklasest. Kuid see teema huvitas noort eestlannat ja pärast loengut esitas ta mitmeid küsimusi. Seejärel küsis jutlustaja Marialt oma küsimuse: "Maria, kas sa usud, et Kristus suri sinu pattude eest?"

"Jah."

"Kas sa oled kutsunud Kristuse oma südamesse, et ta valitseks sinu elu üle?"

"Jah, olen."

"Siis sa ju oledki kristlane!"

"EI!" vastas Maria, "see ei ole võimalik. Kristlased on mulle öelnud, et olla kristlane pean ma järgima igasuguseid reegleid, tegema erinevaid asju ja riietuma kindlal viisil, aga ma ei tee seda, seega ma ei saa kristlane olla!"

Ameeriklane kuulas Maria argumente kannatlikult ja ütles: "Vaata, Maria, Jumalat huvitab sinu süda, mitte sinu väljanägemine."

Kohtumine pankuritega

Kergendustunne ja rõõm täitsid Maria hinge. See oli Jumal, keda ta oli otsinud – Jumal, kes huvitus tema südamest! Sellest hetkest saadik on ta olnud tegev Agape misjonis. Nüüd, mil ta teadis oma tõelist identiteeti, tahtis ta kaotatud aja tasa teha ja alustas kõikide oma sõprade jumalateenistustele kutsumisega, et nad saaksid kuulda tõde Jumalast.

Mariale meeldis oma kutsumus – rahandus – väga ja peale lõpetamist liitus ta audiitorfirma Arthur Andersoniga. Prestiižikas rahvusvaheline firma oli just Eestisse jõudnud ja palkas andekaid noori lõpetajaid. Nõnda leidiski 21aastane Maria ennast istumas ühe oma riigi juhtiva kompanii nõupidamisruumides ja arutlemas finantsasjade üle.

Kuid, mida rohkem ta rääkis nendele inimestele nende rahanduslikest afääridest, seda rohkem sai ta teadlikuks nende tühjadest südametest ja seda enam tahtis ta neile rääkida nende sügavaimast vajadusest – suhtest Jumalaga ja andestusest Kristuses.

"Ma sain aru, et selleks, et tulevaste põlvkondade juhtidel oleks see tühi koht südames täidetud, tuleb jõuda tänaste üliõpilasteni. Sellepärast tahtsin ma liituda Agapega. Jumal kutsus mind."

Selleks, et tulevaste põlvkondade juhtidel oleks see tühi koht südames täidetud, tuleb jõuda tänaste üliõpilasteni

Esimene eestlasest meeskonnaliige

Mariast sai esimene eestlasest Agape juhatuse liige aastal 1996. Kaks aastat töötas ta ülikoolilinnakus Tallinnas ja kolis siis Tartusse, et liituda sealse üliõpilastööga.

2001. aastal juhatuse treeningkursusel Kandernis, Saksamaal, pöördus Maria süda uude suunda. Ta kohtus Constantin Jacoby'ga, üliõpilastöö juhiga Frankfurtist, kes samuti osales treeningul. Constantinil oli Jumalaga sügav suhe ja ta jagas innukalt oma kogemusi igal avanenud võimalusel.

Noored abiellusid ja Maria kolis Frankfurti, täis unistusi ja lootusi uuele elule. Kolm kuud hiljem purunesid lootused kildudeks. Ta armastatud abikaasa uppus traagiliselt.

"Ma jäin Frankfurti," ütles Maria, "kuigi elu oli kaotanud oma värvi ja heli. Ma püsisin vaevu jalul."

Maria ei saanud enam Jumala plaanist aru. "Ma olen Saksamaal, ma olen lesk, mida ma teen? Mis on minu elu kutsumus?"

Jumala teenimine oma diplomiga

Siis kutsus Kenneth Nordqvist, kes oli Agape Euroopa haru finantsdirektor, teda oma kontorisse raamatupidajaks. "Milline hull idee!" mõtles Maria. Kuid ta palvetas ja Jumal kutsus teda uuesti. "Aga Jumal, mu süda on katki! Mul on valus. Ma ei suuda kedagi teenida." Siis meenutas talle Jumal, et tal on endiselt pea alles, tal on diplom ja rahanduslikud oskused. See töökoht sobis talle perfektselt.

Nii ühines Maria juunis 2004 Agape Euroopa finantsmeeskonnaga. Varsti tegi ta huvitava avastuse: "Kui ma loobusin rahamaailmast, et liituda Agapega, siis oli see raske. Mulle meeldis rahandus väga. Aga Jumal andis selle mulle tagasi. Kui ma sain aru, et ma saan Jumalat oma diplomi ja erialaga teenida, olin ma väga elevil. Kõik laabus suurepäraselt!"

Constantin oleks uhke olnud.

Numbrite taga

Vaatamata oma professionaalsete oskuste kasutamisele on Maria suurim soov jagada inimestele Kristuse sõnumit ja aidata täide viia Suurt misjonikäsku. "Ma näen numbrite taha," ütleb ta. „Me võtame juhatuse liikmete koorma enda kanda. Ma ei teeks seda, kui sellel poleks suuremat tagamõtet, milleks on Euroopa Kristusele võitmine. See ongi meie eesmärk – mina lihtsalt kasutan selleks rahandust ja raamatupidamist, sest need on minu oskused."

"Kui juhatus ei saa toetusrahasid, ei saa nad teha oma tööd ja jagada evangeeliumi. Kui juhid ei tea, kui palju neil raha on, ei saa nad teostada misjoniprojekte. Asjad tagaplaanil peavad jooksma sujuvalt, teisiti on evangeeliumi raske jagada."

Maria Jacoby on õppinud, et ta saab Jumalale anda kõik, mis tal on – isegi oma rahandusdiplomi. Jumal paneb tema poolt tehtu kirja oma taevasesse raamatupidamisse ja korrutab siis selle Püha Vaimu väega. Milline on küll lõppsumma? Meie kõigi jaoks mitmekordselt suurem töö jumalariigis.

Uudised

PP Festivali 2020 fookuses oli jüngerdamine

30 Oktoober 2020
PP Festivali 2020 fookuses oli jüngerdamine

Oktoober 2020 Tuuli Pesur, PP 2020 projektijuht Jumala erilist tegutsemist ja muudetud elusid täis noorte 42. Piiblipäevad, 25.–26. septembril toimunud festival, oli varasemate aastatega võrreldes mitmeti erinev. Kui seni korraldati neid...

Pöördumine Eesti rahva poole seoses Piibli uue tõlke ettevalmistamise ja väljaandmisega

30 Oktoober 2020
Pöördumine Eesti rahva poole seoses Piibli uue tõlke ettevalmistamise ja väljaandmisega

Oktoober 2020  Käesolev aasta on Piibli aasta. Kirikud, piibliseltsid ja paljud teised organisatsioonid on kuulutanud käesoleva aasta Piibli aastaks, et tähistada ühiselt 1600 aasta möödumist Püha Hieronymuse surmast, kes tõlkis...

Mida on õppida 3D koguduselt?

30 Oktoober 2020
Mida on õppida 3D koguduselt?

Mida on õppida 3D koguduselt? Herkis Roosimaa, Hiiumaa Misjonikoguduse pastori kokkuvõte oma KUSi lõputööst Uuringud näitavad, et kui Eesti noored lõpetavad kooli ja lahkuvad kodust, siis nad vahetavad sageli kogudust või...

Professionaalsete muusikute kontserdid tulid koju kätte

30 Oktoober 2020
Professionaalsete muusikute kontserdid tulid koju kätte

Oktoober 2020 Katrin Selbak, Rakke Kogudus Kuidas avada koguduse ruume ja tegevust kogukonnale? Rakke Kogudus on selle küsimusega tegelenud alates mullu kevadel suurematesse ruumidesse kolimisest.Tänavu kevadel pakkus Pille Lille Muusikute Fond...

2020-7-oktoober

30 Oktoober 2020
2020-7-oktoober

SISUKORD Virtuaalteenus ühendab kogu maailma Lehari KaustelMa olen siin, et hoolida! Miikael Johan TammLõppsõna kõigest Ermo JürmaErmo Jürma – teekäija koos nelja kogudusega Erki TammPea meeles, et sa sured! Anatoli MetsIn...

Antsla ja Mooste koguduste palvepartnerlus

30 Oktoober 2020
Antsla ja Mooste koguduste palvepartnerlus

Oktoober 2020 Peeter Lemats, Antsla koguduse pastor EKB Liidu koguduste 2020. aasta palvepartnerite üks loos langes Antslale ja Moostele. Mooste külastuse (vanavanemate päeval, 13.09.2020) järel küsitlesin Antsla Mariat, Signet, Einikest, Pillet,...

Tulevik on juba alanud

30 Oktoober 2020
Tulevik on juba alanud

Oktoober 2020 Einike Pilli, KUSi rektorFotod: Kadi Tingas Futuurumi osalejate viimane kodutöö oli seotud koguduse organisatsioonikultuuri analüüsi ja ühe parendava muutuse elluviimisega. Milliseid muudatusi noored ellu viisid?Järgnevalt toon mõned näited tehtud...

Laagri koguduses võttis teatepulga üle pastor Peeter Tamm

30 Oktoober 2020
Laagri koguduses võttis teatepulga üle pastor Peeter Tamm

Oktoober 2020  Laagri Kristlik Kogudus tähistas 27. septembril 10. sünnipäeva. Sel pidupäeval toimus koguduse elus teinegi märgiline sündmus – koguduse rajaja Tõnis Roosimaa andis teatepulga edasi järgmisele karjasele Peeter Tammele.Tähtpäevale...

Elva koguduse uus karjane Margus Kask

30 Oktoober 2020
Elva koguduse uus karjane Margus Kask

Oktoober 2020 Andres Saumets, Elva koguduse juhatuse esimees Elva baptistikoguduses 4. oktoobril toimunud uue pastori Margus Kase ametisse seadmisega jõudis lõpule kaheksa kuud kestnud otsimise teekond. Veerand sajandit Elvas teeninud pastor...

Novellikogu „Varjatud varandusi“

30 Oktoober 2020
Novellikogu „Varjatud varandusi“

Oktoober 2020 Aare Tamm, pastor emeeritus Ridalast Trükist on tulnud minu uus raamat „Varjatud varandusi“, mis on saadaval Logose ja Pauluse raamatupoodides, Oleviste raamatuletis, Ridala palvelas ja EKB Liidu keskuses. Köite...

Linke