Otsing

7-8/2010 Stella Polikarpus ja Kerly Simulman

Täpsustamata andmetel on EKB Liidu Misjonikeskus Agnes Böningu juhtimisel korraldanud misjoninädalaid 17 korral. Viimane neist toimus Hansapäevade raames käesoleva aasta juunikuus Pärnus.

Ajal, mil 18. nädala ettevalmistused juba käisid, abiellus Agnes Joel Pulgaga ja kolis Tartusse elama ning delegeeris Rapla nädala juhtimise Oleviste koguduse liikmele Kerly Simulmanile, kes on varem korduvalt juhiabina misjoninädalatel vabatahtlikuna kaasa teeninud.

Agnesele misjonisekretäri ametikohal viimaseks jäänud misjoninädal toimus Raplamaal 19.-25. juulil. Nädala motoks sai Rapla Vabakoguduse pastori Allan Helde maikuise jutluse teema "Vastuvoolu?!"

Rapla linnaväljakule püstitatud suures sini-valges telgis toimusid linnarahvale erinevad üritused. Järvakandis aga leidis aset perepäev ja jõukatsumine kohalikega jalgpalliväljakul. Misjonitiimiga liitus seekord 11 noort Eesti suurematest linnadest – Tallinnast, Tartust ja Pärnust. Meeskonnas oli nii nelipühi-, luteri-, baptisti- kui ka vabakoguduse liikmeid. Esimestel päevadel õpiti üksteist tundma, tehti ettevalmistusi ürituste läbiviimiseks ning võeti rohkem aega palveks. Toimusid palvejalutuskäigud nii Rapla linnas kui ka Järvakandis; külastati hooldekodu.

Sarnaselt varasemate misjoninädalatega, mille eesmärgiks on olnud abistada kohalikke kogudusi evangeeliumi kuulutamisel, on evangeelsel nädalal olulisel kohal ka tiimiliikmete endi vaimulik kasv. Nõnda palvetasid tiimiliikmed õhtuosaduses üksteise eest, ehk tehti "kuuma tooli", ülistati Jumalat ning uuriti Sõna. Seekordsetes piiblitundides kasutati misjoniorganisatsiooni Navigators materjale ja õpiti, kuidas hinnata oma kristliku elu tasakaalu, rääkida oma pöördumislugu, võtta vaikset aega Jumalaga. Iga tiimiliige sai kingitusena kodutööks kaasa 13-nädalase piibliõppe materjali ning sinise seljakoti, millel helkurpaelast pimedaski särav rist. Loodame, et misjoninädalalt saadud kingitused ja kogemus aitavad tiimiliikmetel igapäevaselt välja elada nädala kirjakohta: "Sest ma ei häbene evangeeliumi, see on ju Jumala vägi päästeks igaühele, kes usub, juudile esmalt ja siis kreeklasele." (Rm 1:16)

Raplas algasid n-ö avalikud üritused lastele mõeldud Hea Sõnumi ringiga "Vaata peeglisse". Kolmapäevast reedeni kestnud lasteprogrammis jagati Jumala armastust läbi laulu, mängu, sõnumi ja ühise snäki. Lapsi, kes erinevatel päevadel üritusest osa võtsid, oli paarikümne ringis.

Neljapäeva õhtul toimusid paralleelselt telgikohvik "Vestlusõdak tšaimajan" ja tänavakorvpall. Vestlusõdakul rääkis Ameerika misjonär Thomas Thompson piiblitekstide tõlkimisest seto ja võro keelde ning Jumala armastuse suurusest; osta sai misjonimuffineid ja Rapla luterikoguduse liikmete küpsetatud hõrgutisi. Tänavakorvpalli turniirile oli registreerinud end 8 võistkonda ja vaatama tuli palju rahvast. Linnarahva tagasiside oli väga positiivne; avaldati tunnustust sellele, et kogudus korraldab sellist üritust.

Reedene päev oli suunatud eelkõige noortele. Toimus linnamäng ning õhtul sai linnarahvas osa kahe kristliku bändi „Flammo" ja „Trepikoja" ühiskontserdist. Vali muusika kutsus möödujaid telgile lähenema ning Jumal puudutas läbi muusika ja tunnistuste inimesi.

Laupäeval toimus telgi juures koguduse pastori Allan Helde juhtimisel perepäev, mille osaks oli ka tsiklisõit linnas. Rapla luterikoguduse eestvedamisel valmis ühismaal ja iga soovija sai endale tasuta näomaalingu. Kontserdi andis ansambel „Robirohi". Lastele oli mängurõõmu pakkumas Piilupardi mängutuba ning kogu üritust aitasid lisaks kogudusele ja misjonitiimi liikmetele läbi viia Rapla eestpalvekoguduse Viimsi noored.

Pühapäeval toimus kontsert-jumalateenistus, kus muusika oli Living Stone poolt ning peavoolust rääkis Indrek Luide. Üheskoos maaliti teinegi pilt ja misjonitiim kinkis kogudusele aeru ning tänas koguduse liikmeid praktiliste sümbolitega, et kogudus jätkuvat läheks ühes Jumalaga, ka maailmaga vastuvoolu.

Telgis toimunud üritusi kanti luteri koguduse eestvedamisel üle ka internetis ja huvilised saavad neid näha Rapla Vabakoguduse kodulehelt: rapla.ekklesia.ee.

Agnesele soovime uuel töökohal tarkust ja jõudu ning jääme põnevusega ootama ka Misjonikeskuse edasist Vastuvoolu minekut.

 

EIKE VELLEND (Oleviste kogudus) Igas misjoninädalas, kus olen osalenud, olen näinud, kuidas Jumal toob esile annid, millega ta on noori varustanud ja tihti paljud teevad seda, mida varem pole teinud. Imeline on seda näha.

SIRJE KÜBER (EKNK Pärnu Kogudus) Laagris saime minna sauna, kus oli bassein ujumiseks ja saime proovida praktiliselt, kuidas on võimalik ujuda vastuvoolu. Oli pea võimatu jääda püsima ja mitte minna vooluga kaasa, mis kiskus tagasi. Lakkamatu palvega ja Jumala armuga suutsime ületada kõik ootamatused. Rõõm ja tänulikkus on saavutanud uue tasandi ning see oli väärtuslik aeg!!!

KIRILIN METS (Pärnu Immaanueli) Eriti meeldejäävad on minu jaoks olnud laagris peetavad piiblitunnid, mille kaudu ma olen mõistnud paremini, kuidas oma usuelu viljaka ja elavana hoida. Kõige isiklikumalt kõnetas mind see, kui võisin kogeda, kui väga Jumal meid armastab. Kui palju head ta tahab meie ellu tuua. Ja seda oli mul nii raske mõista.

INDREK RIDALISTE (Tartu Kolgata) Eriliselt jäi nädalat meenutama see ühtsus, mis meekonnaliikmete vahel oli. See meenutas mulle paati, kus meeskond sõuab vastu voolu ning üksinda oleks see võimatu, kuna vool on tugev. Koos saime aga julgustust ning jõudu. Jumala abiga võisime sõuda läbi selle nädala ja õnnelikult pärale jõuda. Kuhu kellegi tee siit edasi läheb, seda teab tema.

ANDRUS EERMANN (Pärnu Elisabeti) Kõige suurem üllatus oli see, et ma sain siin laagris olles kogeda Jumala valgust ja kuulutada tema Sõna. Ma sain tegelda kaks päeva lastega, kellega oli hea koostöö ja hea suhtlemine.

ALLAR LAANE (Oleviste) Misjonitiimis kogesin, et kõik kes on kokku tulnud, hoiavad kokku ja täiendavad üksteist. Olen tundnud, kuidas Jumal on minuga kõnelnud ja olen saanud palju vastuseid kristliku elu suhtes. "Vastuvoolu?!" tähendab, et peame olema maa soolaks, et me alati suudaks minna vastu maailmale, peame olema täidetud Püha Vaimuga ning Jumala armastusega. Et suudaksime kurjale vastu panna ja mitte minna ahvatluste ja kiusatustega kaasa.

JOEL PULK (Tartu Pauluse) Rapla inimesed olid avanud oma kodud misjonitiimile ja me saime käia kolmel õhtul saunas ennast kosutamas. Tundsime, et oleme teenitud ja ka oodatud. Kõige huvitavam sündmus mu enese jaoks oli teksaslase Thomas Thompsoni intervjueerimine vastpüstitatud telgis. Saime ühe siira mehe kohta huvitavaid asju teada. Igal juhul ei suuda mina küll enam tulevikus sellesse paika sattudes osavõtmatuks jääda, sest palved, mida oleme Rapla eest palunud, on jätnud südamesse oma jälje.

Uudised

2021-1-jaanuar

01 Veebruar 2021
2021-1-jaanuar

SISUKORD Toome rõõmu ja lootust Merle KotiesenÕpilasest saab õpetaja, õpetajatest õpilased Joosep TammoHiinas vangistatud blogija on tunnistav kristlane IDEAJärgmine põlvkond Kristusele! Erki TammÜllas Linder toimetas 32 aastakäiku Kuulutajat Ermo JürmaKuidas sa...

Koroonahaiguses oli Ülo lootus Jumalal

01 Veebruar 2021
Koroonahaiguses oli Ülo lootus Jumalal

Jaanuar 2021 Annely Veevo, Palade priikogudus Ülo Kikas haigestus paar kuud tagasi raskekujulisse COVID-19 haigusesse. Tänaseks on ta tervis taastumas. Ülo töötab juba osakoormusega, mõõdetavad tervisenäitajad on korras, kuid täieliku taastumiseni...

In memoriam Jüri Jürgenson

01 Veebruar 2021
In memoriam Jüri Jürgenson

Jaanuar 2021 26.10.1937–21.12.2020 Tartu Salemi baptistikoguduse emeriitpastor Jüri Jürgenson lahkus igavikku jõulude eel, 21. detsembril 2020. Teda iseloomustab töökas ja tasakaalukas elu. Õnnistuseks paljudele.Jüri Jürgenson oli pärit Pärnu lähedalt Tahkurannast, 5-lapselisest...

Tõeliselt lähedaseks saamisest

01 Veebruar 2021
Tõeliselt lähedaseks saamisest

Jaanuar 2021 Krista Esta, Allika kirjastus Koroona-aastal oli üks sotsiaalmeedias levinud lemmiknalju, et eestlased igatsevad 2+2 reegli lõppu, et saaks juba tavapärasele 5-le meetrile tagasi minna. Nali naljaks, aga päriselus siiski...

Eesti Kirikute Nõukogu aastalõpu kontsert-palvus

01 Veebruar 2021
Eesti Kirikute Nõukogu aastalõpu kontsert-palvus

Jaanuar 2021 Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) andis 16. detsembril Rootsi-Mihkli kirikus toimunud kontsert-palvusel vaimulik ja teoloog Arne Hiobile (fotol) üle 2020. aasta oikumeenilise aastapreemia. Hiobi tegevus vaimuliku, õppejõu, püha maa ja...

Palivere koguduse pastor Peeter Padu

01 Veebruar 2021
Palivere koguduse pastor Peeter Padu

Jaanuar 2021  Läänemaal Palivere Evangeeliumi Kristlaste Vabakoguduses oli 3. advendil, 13. detsembril rõõmus päev – EKB Liidu president Erki Tamm seadis ametisse uue pastori Peeter Padu (61). Peeter on sündinud...

Haapsalu koguduse pastor Mihkel Nõlvak

01 Veebruar 2021
Haapsalu koguduse pastor Mihkel Nõlvak

Jaanuar 2021  Haapsalu Baptistikoguduse vaimulikku tööd juhib kogudusevanema kt-na oma koguduse vend Mihkel Nõlvak (43).Mihkel on pärit usklikust kodust, kus kõik kolm last on tulnud usule ja kogudusse teismeeas. Isa...

Teoloogia koroonatest

01 Veebruar 2021

Jaanuar 2021 Einike Pilli, KUSi rektor Aasta 2020 on selja taha jäänud. Kui palju reaktsioone sellesse on jäänud! Kerget üleolekut ja hoolimatust, et mind ja mu armsaid see kriis ju ei...

Koguduste juhtide küsitlus

01 Veebruar 2021
Koguduste juhtide küsitlus

Jaanuar 2021  Erki Tamm: Pastorite hulgas on EKB Liidu juhatuse poolt küsitlusi läbi viidud ka varem. Ennekõike selleks, et mõista, millised kitsaskohad neile töös ja elus muret valmistavad, et siis...

Teistmoodi läheduse lugu Torontost

01 Veebruar 2021
Teistmoodi läheduse lugu Torontost

Jaanuar 2021 Timo Lige, Toronto baptistikoguduse pastor Et 2020. aasta jõulud tulid teisiti, pole uudis, vaid juba ajalugu. Jõulud on aeg, kui traditsioonidel ja harjumuspärasel on suurem tähendus kui mingil muul...

Linke