Käsimisjon aastal 2011

03/2011 Stella Polikarpus ja Kerly Simulman

Küünlakuu lõpul kogunesid käsitööhuvilised inimesed taas Koskla tänavale Sõbra Käe ruumidesse, et olla osaduses ja jagada mõtteid Käsimisjoni tulevikust. Praktiseeriti ka vanu ja uusi ideid ning müügiks valmisid uued esemed. Eriti oodatud olid kohtumisele inimesed, kes oleksid valmis ideed vedama oma kodulinnas, koguduses või kodukandis.

Osales 11 käsitööhuvilist, kellest koguni viis olid tulnud Rapla Vabakogudusest, aga esindatud olid ka Allika, Oleviste ning Tartu Kolgata Kogudus.

Kohtumine algas ühise söömaajaga, kus pakuti oli isetehtud pizzat. Naljatleti, et ka sellised asjad võivad olla ja on käsimisjoni toodanguks. Edasi tutvuti Käsimisjoni idee ja seniste toodetega, millele järgnes arutelu gruppides, kuidas laiendada ning muuta Käsimisjon elujõulisemaks. Mõttevahetustes püüti leida vastuseid küsimustele, kuidas jagada infot ning tagada ka osalemises sooline tasakaal. Mõeldi ka selle üle, millistel toodetel oleks turgu ning kuidas neid tooteid märgistada ja eristada teistest toodetest.

Üheskoos leiti, et Käsimisjon on käelisi ande väärtustav osaduslik koosviibimine nii kristlastele kui ka mittekristlastele, mis vajaks lausa oma kodulehte, et info ja uued ideed oleksid kõigile kättesaadavad.

Toodangu valik peaks olema praktilistest esemetest dekoratiivsete asjadeni ning oodatud on ka tooted, mis valminud mehisemat tehnikat kasutades (puutöö, metallitööd jms).

Suurt tunnustust leidis idee, et Käsimisjon võiks toetada rohelist mõtteviisi ja asjade ning materjalide korduvkasutust.

Ootamatuimaks ettepanekuks oli osalemine 7. mail üle-eestilisel "Teeme ära!" talgupäeval. Viimase planeerimist on ehk alustatud Tartus, Raplas, Tallinnas ja Avispeal. Sellele ideele kaaslööjaid ootame aga väga veel teistestki linnadest ning huvi korral palume ühendust võtta Misjonikeskuse vabatahtlikega.

Arutlemisele järgnes praktiline tegevus, millest võib rohkem pilte ja videoklippe leida Misjonikeskuse Facebooki kontolt.

Kõik, kes tunnevad huvi käsimisjoni vastu ja soovid seda tööd toetada oma palve, aja, uute ideede, oskuste, juhtimise või rahaga, võivad võtta ühendust Eesti EKB Koguduste Liidu Misjonikeskuse vabatahtlikega mailiaadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Facebooki kontol:

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000521787898