Palvevastus – TV7 Eestis

05/2012

Ilona Böning-Veike

Päivi Pitko, TV7 koordinaator, on särav ja rõõmsameelne naine. Inimesed, kes teda teavad, ütlevad, et Päivi tugevuseks on rõõm ja positiivsus ning ta oskab ka rasketes olukordades säilitada usku ja haarata Jumalast kinni. Tänaseks on energiline ja optimistlik naine koos perega Eestis elanud pea üheksa aastat.

Jumala teed on imelised

Oma 10-ndal pulmaaastapäeval mõtlesid Ari ja Päivi, kus seda veeta. Mingil kummalisel põhjusel langes valik Eestile. Sõideti Pärnusse ja rannas jalutades kogeti äkki, et see on koht, kuhu Jumal tahab nad tuua. „Oli huvitav, et kui jalutasime Pärnus rannas, siis kogesime, et oleme jõudnud koju. See oli üks imelik tunne, sest me ei olnud elu sees käinud Pärnus ega ka Eestis. Vaatasime teineteisele otsa ja mõtlesime, et huvitav, mis see on. Nii juhtuski, et mõne nädala pärast olime koos lastega tagasi Pärnus ning ka nemad tundis siin ennast väga hästi," meenutab Päivi.

Tema sõnul läks edasi kõik loomulikult. Pere oli üksmeelel, et Eesti on see koht, kuhu Jumal on neid viimas. Soomes kulus oma kodu müügiks ja asjade korraldamiseks pea aasta. Selle aja jooksul käidi korduvalt Pärnus ja iga kord oli südames rahu, et nad on liikumas õiges suunas. „Kolisime Pärnusse arvamusega, et ilmselt oleme Eestis aasta-paar, kuid tänaseks on sellest saanud juba üheksa aastat ja me oleme ikka veel siin," naerab Päivi.19 paivi

Algusaeg oli pisut keeruline, sest keel oli võõras, samuti kultuur ja kombed. Ometi läks kohanemine kiiresti ja pea poole aasta pärast rääkisid lapsed ja Päivi juba ilusat eesti keelt. Päivi julgustab kõiki teise keeleruumi minejaid julgelt suu lahti tegema ja rääkima. "Suheldes tuleb keel kõige kiiremini. Meid aitas just see, et leidsime koguduse ja saime sealt palju toredaid sõpru, kes kõik on eestlased."

Koguduse leidmisega on Päivil rääkida veel üks eriline lugu Jumal juhtimisest. „Meie palve oli leida endile vaimulik kodu. Sattusime Pärnu Kristlikku Vabakogudusse nii, et sõitsime autoga majast mööda ja nägime, et seina peale oli kirjutatud Jeesus. Mõtlesime, et kui keegi on kirjutanud Jeesus, siis see tähendab, et need inimesed ei häbene teda ja see oli midagi, mis oli ka meie südames. Astusime sisse ning oleme seal tänaseni."

Palve tõi põneva töö TV7-s

„Asjad on minu elus esile tulnud ikka Jumala juhtimisel palve läbi. Palusin, et Jumal näitaks, mida ma saan teha. Olin koguduses noortetöö tegija ja elus oli kõik hästi ning ma ei otsinud otseselt midagi uut, aga Jumal oli mu südames juba pikemat aega rääkinud, et tuleb suur muutus. Abikaasa oli Soomes tööl ja ma mõtlesin, et see muutus on seotud sellega, et pere saaks koos olla.

Just sel ajal nägi mu sõbranna kuulutust, et TV7 otsib Eesti töö koordinaatorit ja ta arvas, et see võiks olla minu jaoks. Võtsin ühendust. Alguses tuli positiivne vastus, siis oli pikem vaikus. Umbes kolm kuud läks aega, kuni Jumal kinnitas nii mu tööandjatele kui ka mulle, et see on minu koht. Novembris 2009 alustasingi seda tööd," räägib Päivi.

Päivi töö TV7 Eesti koordinaatorina on seotud kõige sellega, mis puudutab Eesti osa – saadetele tõlkijate leidmine, uute saadete produtseerimine, vabatahtlike leidmine ja kanali kohta info levitamine, toetajate otsimine ja palju muud. Soomes on kanal tegutsenud kaheksa aastat ja praegu on Eesti saatekava peaaegu identne Soome omaga. Päivi sõnul on eesmärgiks toota rohkem omakeelseid saateid ja liikuda selles suunas, et kõigil saadetel oleks all eestikeelne tõlge.

„Praegu on keskmiselt kuus saadet õhtust tõlgitud. Programm algab igal õhtul kell 17.00 ja kestab keskööni ning seda korratakse kaks korda ööpäevas: öösel ja järgmisel hommikul. See on nii seetõttu, et TV7 vaadatakse üle maailma. Statistiliselt on selgunud, et umbes 90-100 riigis vaadatakse TV7-t," märgib Päivi.

Vaatajatel on vaatamist palju, sest saateid on igal õhtul kaheksa tunni jagu. Eestis näevad TV7 kõik need, kes on Elioni või Starmaniga ühinenud ja loomulikult saab saateid vaadata ka internetist. Kõige populaarsemad saated on eestlaste seas õpetusliku sisuga saated, Iisraeli-teemalised saated ja loomulikult omakeelsed saated – „Jumala jooksutüdrukud" ning „Pastorid areenil".20 stuudios

„Pastorid areenil" on suhteliselt uus saade, kus iga pastor või kogudus, kes soovib saadet teha, teeb neli osa. Ise valitakse teema ja külalised. Viimatise saate kohta, kus esinesid Meego ja Aamo Remmel, tuli Päivi sõnul palju positiivset tagasisidet nii Eesti vaatajatelt kui soomlastelt.

„Siinkohal tahangi julgustada kogudusi ja pastoreid, et kui on südames mingid teemad, mida tahaks jagada vaatajatega, siis võtke julgelt minuga kontakti ning saame juba lähemalt arutada. Kõik saateideed on teretulnud; eetriaeg on aasta lõpuni tasuta," räägib Päivi.

Kaasa lüüa saab TV7 töös mitmeti – selle töö ja tegijate eest palvetades, rahaliselt toetades, ise saateid tehes, saateid tõlkides või TV7 uudiskirja jagades. „Meil on ajakiri „TV7 Uudised", mis ilmub kaks korda aastas. Seal on saatekava sees ja seda saab jagada nii koguduses kui ka oma kodukohas. Meie eesmärk on, et info TV7 kohta jõuaks iga inimeseni. Tore oleks kui iga kogudus võtaks neid lehti ja jagaks ka mittekristlastele. Meil on isegi teada, et mitmed inimesed on tänu TV7 saadetele saanud päästetud. Väga oluline toetus minu jaoks on ka palved, need on väga tähtsad. Meil on isegi üks kogudus, kes on võtnud TV7 töö ja töötegijad oma eestpalvetesse ja teevad seda järjepidevalt. Oleme selle eest tohutult tänulikud," kinnitab Päivi.

Rõõmu teeb Jumala arm ja toetus ning positiivne tagasiside

Päivi sõnul on selle töö juures kõige suurem rõõm see, kui ta kogeb Jumala juhtimist. „Minu süda rõõmustub kui ma näen, et Jumala pitser on selle töö peal. Kogen tema juhtimist kogu aeg. Kui ma teen saadet „Jumala jooksutüdrukud", saan palves alati Jumalalt täpsed juhised, keda kutsuda külalisteks, mida küsida ja kui inimesed on stuudios, siis on neil sõnum olemas.

Vahel kui olen väsinud või on mingid raskused, tuleb õigel ajal julgustav telefonikõne. Keegi tänab, sest on saanud saate läbi puudutatud ja see aitab jälle edasi minna," jagab Päivi oma mõtteid.

Päivi on enda sõnul positiivne inimene ja näeb rohkem seda, mis on hea. „Usun, et Jumal on äratamas Eestimaad unest ja äratushüüd kajab üle maa, et meie eesmärgid oleksid need, mida tema tahab ja meie elus oleks midagi rohkem, kui mina ja mu väike elu. Jumal otsib neid, kes on valmis andma kõik talle. Mulle tundub, et Jumal on eelkõige tervendamas ja taastamas armastust ning suhteid. Suhteid temaga, inimestevahelisi suhteid ja eelkõige näitamaks taevase Isa armastust. Usun, et ta tahab meid parandada, et meil oleks jagada neile, kes on katki. Ma olen kindel, et Jumalal on head plaanid Eestimaa ja selle rahva jaoks," kinnitab Päivi naeratades.

.