Veebileht Jumal.ee

21 helari heh597201/2013
Helari Hellenurm
Agape Eesti misjonär, Jumal.ee projektijuht

Jumal.ee jaoks on nüüdseks koolitatud 60 kristlasest online-mentorit, kes vastavad veebilehe kaudu tulevatele kirjadele. Nende hulgas on nii pastoreid, diakone, noorsootöötegijaid, kui ka koguduste lihtliikmeid. Online-mentori ülesanne on olla kaaslane Jumala avastamise teekonnal, küsida küsimusi ja vajadusel esitada väljakutseid – näiteks lugeda Piiblit või vaadata mõnda kristliku sisuga filmi, mis haakub arutelus oleva teemaga. Juhul, kui veebikülastaja soovib kogudust külastada, siis online-mentoril on eesõigus tutvustada oma kogudust.

Võimas on saada kirja: „Olen ammu kaalunud seda "usu asja" ja nüüd tegin veebi kaudu otsuse Jeesuse kasuks!"

.


21 helari heh8845Väga paljud meediakanalid kajastasid Jumal.ee-d ning seetõttu oli veebilehe külastus kõrgajal 17000 inimest nädalas (keskmine koguduse veeb 200 inimest nädalas). Kokku külastas veebi 40 000 külastajat, nendest 200 on saatnud meile kirja ning nendega suhtlevad meie mentorid. Mitmed veebikülastajad on juba ka liitunud online-kursusega MiksJeesus.ee-ga, et Jeesusest rohkem teada saada. MiksJeesus.ee kursusel olevad materjalid on tulnud Alfa kursuse kaudu. Seal on viis teemat Jeesusest ning iga teema lõpus on küsimused, millele peab vastama, et järgmine teema võiks lugemiseks avaneda. Online-mentor annab tagasisidet kursusel osaleja vastustele. Viimase teema lõpus esitatakse kursusel osalejale väljakutse võtta midagi nende teadmistega ette, näiteks külastada online-mentori soovitatud kogudust.
Tänaseks on reklaamikampaaniast päris palju aega mööda, aga endiselt leidub veebile külastajaid ning küsimuste esitajaid ja palvete tegijaid. Pean mainima, et ikka võimas on saada kirja, kus kirjutatakse, et on ammu kaalunud seda "usu asja" ja nüüd tegi veebi kaudu otsuse Jeesuse kasuks!
Üks kampaania persoonidest on mu lapsepõlvesõber Immanuel Volkonski. Kogu see meediakajastus on talle võimaldanud rohkesti jagada oma usku Jeesusesse endiste kriminaalidest sõpradega. Mõned on talle ka ise helistanud ja palunud, et ta neid usuasjus veenaks, kuna nad ise on oma eluga päris põhjas. Lisaks sellele on ka mitmed meediaväljaanded, nagu Päevaleht ja Kroonika, tahtnud Immanuelist persoonilugu teha ning tal on olnud võimalus oma usku jagada. Oleme mitmeid kordi ka nende intervjuude pärast palves olnud, sest ajakirjanikud on tahtnud rohkem esile tuua oma nägemust ja pigem kriminaalset elu kui Jumalat – tänu Jumalale, praegu on igast artiklist selgelt näha Jumala töö Immanueli juures.
Palvetame, et ühel päeval näeme, kuidas nii Immanueli kui online-mentorite kirikutesse juhatatud inimesed Jumala kaudu elule uue mõtte ja sisu saavad.
Järgnevaks tahame teha mitmed teemalehed, mis räägivad anoreksiast, enesetapust ja koolikiusamisest, et jõuda otse nende inimesteni ja olla neile abiks. Veel oleme ette valmistamas venekeelset Jumal.ee-d nimega Bog.ee ning loomulikult jätkame uute videolugude tegemisega!