Hinge puhastus

12/2015 21 hingepuhastus
Craig Groeschel. Hinge puhastus. Allika 2015

Kes ei oleks kuulnud räägitavat sellest, et meie elukeskkond on saastatud. Tavaliselt peetakse saastatuse all silmas füüsilise keskkonna saastatust, kuid paraku ei ole saastamisest pääsenud ka meie hing ja vaimulik keskkond.

Hea uudis on see, et hinge on võimalik puhastada. Selleks peame õppima märkama oma mürgist käitumist, emotsioone ja tundeid. Ent märkamisest ainuüksi ei piisa, me peame need välja juurima. See ei pruugi alati olla ei lihtne ega meeldiv, eriti kui tegu on sügavale juurdunud mürgitaimega, kuid see tasub vaeva, sest pingutuse tulemusel saab meie hing puhtaks ja suudab saada osa Jumala eluandvast õnnistusest.

Ehk nagu ütleb autor raamatu eessõnas: „Iga asi, millel me lubame oma mõtetesse, südamesse ja ellu siseneda – iga asi, millele kulutame oma aega ja raha –, mõjutab seda, kas me kasvame vaimulikult või mitte. Vanas arvutiteemalises mõtteteras on öeldud „prügi sisse, prügi välja“. Täpselt samamoodi nagu me oleme füüsilises mõttes need, mida sööme, oleme ka vaimselt need, mida tarbime. Kui me ei jälgi ega kohanda selle järgi oma vaimulikku dieeti, siis ohustame oma hinge üha suurema koguse mürgi manustamisega.”