Armastuse viis keelt

4/2010 Gary Chapmn

Suhteraamatuid ilmub tänapäeval palju, aga tundub, et küllalt palju pole neid kunagi. Vaimulikus suhteraamatute rohkuses on ühed tuntumad Gary Chapmani omad. GARY CHAPMAN on paljudesse keeltesse tõlgitud „Viie armastuskeele" sarja raamatute autor. Tema sulest on ilmunud nn keeleõpikud abikaasade armastuskeeltest, Jumala armastuskeeltest ja laste armastuskeeltest. Ta reisib ja korraldab seminare. Tema raadioloenguid edastavad rohkem kui sada raadiojaama.

Allika kirjastuselt ilmus äsja Chapman bestseller – „Armastuse viis keelt". Selles sadadesse keeltesse tõlgitud raamatus tutvustab dr Gary Chapman inimeste mitmesuguseid armastuse väljendamise viise. „Tema saadab lilli, aga sina sooviksid, et saaksite omavahel vestelda. Tema ostab kontserdipiletid, aga sina eelistaksid parasjagu üht maitsvat kodust lõunasööki. Tema kallistab, aga sina istuksid meelsamini diivaninurgas ja naudiksid üksiolemist. Miks ta ometigi aru ei saa, mida sa tegelikult ootad ja tahad?" Probleem ei ole selles, et sinu armastusega oleks midagi valesti – te lihtsalt räägite kumbki isesugust armastuskeelt.

Gary Chapman selgitab, et on olemas viis armastuskeelt, mida me igaüks vastavalt oma eripärale kasutame. Need on tunnustussõnad • kvaliteetaeg • kingituste saamine • teenimiskunst • füüsilise puudutuse keel. Keel, mis tundub sulle loomulik, võib aga sinu abikaasale täiesti arusaamatu olla.

Raamatust leiab näpunäiteid selle kohta, kuidas oma abikaasa vajadusi paremini tundma õppida. Rakendage õigeid põhimõtteid, õppige ära tema armastuskeel ja te kogete peagi suurt rahuolu ja rõõmu, sest olete võimeline oma armastust väljendama ja seda ka vastu võtma.

Samad põhimõtted kehtivad ka paljudes teistes suhetes, kui tundub, et omavahel räägitakse võõrkeeli ja partneri jutust-teost ei saa midagi aru.