Kristlik ateist

07-08/2012
Krista Esta


Allika kirjastuse vahendusel ilmus suvel Ameerika Life Church koguduse rajaja ja pastori Graig Groescheli menuraamat „Kristlik ateist". Raamat rajaneb autori väga isiklikul kogemusel sellest, kui kerge on muutuda poole kohaga Jeesuse järgijaks. Groeschel kutsub lugejaid üles mõtisklema asjust, mis hoiavad meid Jumalast eemal ja mille tulemusena saavad meist kristlikud ateistid – inimesed, kes usuvad Jumalat, aga elavad nii nagu poleks teda olemaski. Ka sina võid olla nakatunud kristlikku ateismi, kui usud Jumalasse, aga muretsed kogu aeg, usaldad raha rohkem kui Jumalat ja tahad iga hinna eest õnnelik olla. Usud Jumalasse, aga ei usu, et suudad muutuda, ei suuda andestada või arvad, et kogudust pole sulle vaja.
Pastor Groeschel nimetab ennast paranevaks kristlikuks ateistiks, jagab oma vaevalist teed Jumala leidmiseni ja usulisi vajakajäämisi. „Mida hoolikamalt ma vaatasin, seda enam nägin kõikjal kristlikke ateiste." Autor on teemaga liigagi hästi kursis. Pärast kümmet aastat äärmiselt edukat pastoritööd, tuli tal endale valusat tõtt tunnistada: kuigi ta uskus Jumalasse, juhtis ta oma kogudust viisil, nagu Jumalat polekski.

.


Raamat sunnib meid iseendale silma vaatama ja endalt palvemeeles küsima: milline on TEGELIKULT minu suhe Jumalaga? Kas ma usaldan Jumalat või elan endiselt nii nagu sõltuks kõik vaid minust endast?
Küsi raamatut oma koguduse raamatuletist või telli otse kirjastusest www.allikakirjastus.ee Kel soovi, võib liituda Allika kirjastuse raamatuklubiga, mille vahendusel saab kuus korda aastas soetada soodsalt väärt vaimulikku kirjandust! Klubiga liitumiseks saada kiri aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

24 kaas ateist