Menuraamatute „Armastuse viis keelt", „Laste armastuse viis keelt" ja „Armastus on tegu" autorilt Gary Chapmanilt jõuab Allika kirjastuse vahendusel jõuluks lugejateni uus raamat!
„Armastuse viis keelt teismelistele"
Tõlkinud Anu Kannike
Keda teismeline kuulab? Neid ründavad sõnumid kaaslastelt, internetist, muusikast, filmidest... nimekiri on pikk. Võite vanematena kahelda, kas teie sõnadel on üldse mingit kaalu. Kui nii, siis julgustan teid: kõik uurimused näitavad, et kõige suuremat mõju teismelise elule avaldavad tema vanemad.
Käesolevas teoses kirjeldab abielu- ja perekonnaekspert dr Gary Chapman vahendeid, mida vajate teismelisega suhtlemiseks. Ta väidab: „Paljude teismeliste väärkäitumise põhjuseks on nende tühi armastuse pagas. Ma ei ütle, et vanemad ei armasta oma teismelist; ma ütlen, et tuhanded teismelised ei tunne seda armastust. Enamiku vanemate jaoks pole asi siiras soovis, vaid pigem infopuuduses, kuidas armastust emotsionaalsel tasandil kõige paremini väljendada."
Autor jätkab: „Teismelise hinges peituvat rahutust pole lihtne seletada. Tegelikult elab tänapäeva teismeline maailmas, mis on tema eelkäijatele (need olete teie, vanemad) tundmatu. See on globaalne maailm mobiilse interneti, satelliittelevisiooni ja palju muuga.
Tehnoloogia kaudu puutuvad meie teismelised kokku kõigi inimkultuuride parimate ja halvimate külgedega. Pluralism – arusaam, et rohkearvulised ideed ja filosoofiad on kõik võrdväärsed ja ükski neist pole teistest parem – on tulevikulainena asendanud traditsioonilisi uskumusi ja käitumisvorme. Uskumuste, moraalide ja elustiilide pluralism jääb püsima ning neis vetes on märksa raskem navigeerida kui lihtsakoelises maailmas. Pole ime, et paljud teismelised on eksiteele sattunud. Olen täheldanud, et teismeliste vanemad pole end kunagi nii abituna tundnud, kuid arvan ka, et kunagi varem pole teismeliste vanemad olnud nii tähtsad. Teismelised vajavad oma vanemaid nüüd rohkem kui kunagi varem.
Olen kirjutanud peamiselt vanematele, kuid usun, et vanavanemad ja õpetajad – tegelikult kõik täiskasvanud, kes teismelistest hoolivad – oskavad seda raamatut lugedes ja siin esitatud põhimõtteid ellu viies targemalt käituda. Teismelised ei vaja üksnes tunnet, et vanemad neid armastavad, vaid ka tunnet, et teised nende jaoks olulised täiskasvanud neid armastavad. Väljendage neile armastust ja nad kuulavad teie õpetussõnu."
Alustades teismelise maailmast, rändab Chapman läbi noore inimese emotsionaalsete vajaduste ja selle, kuidas talle kõige paremini armastust avaldada. Õpite, kuidas teha kindlaks teismelise armastuse keelt, suhestuda talle iseloomulikku iseseisvus- ja vastutusvajadusse, võita viha ja kehtestada piire ning kasvatada teismelist üksikvanemana või kärgperes.
.