Tartus sündis uus kogudus TELK

09/2014 25 telk avamine
Leho Paldre, Tartu Kolgata koguduse pastor

Tartus alustas 21. septembril uus kogudus TELK (Tartu Evangeelne Linnakogudus), mille eesmärgiks on selle vaimuliku juhi Rivo Rajandu sõnutsi, et „Jumal ehitaks kogudust". Koguduse administratiivne juht Toivo Perend kirjeldas kogudust kui väravat jumalariiki: „Mida rohkem väravaid, seda rohkem inimesi leiab tee Jeesuse juurde."

TELKi avateenistus peeti kell 16 Barclay hotelli saalis, kus toimuvad teenistused edaspidigi. Kui kogudus saab registreeritud, siis hakkab see kuuluma EKB Liitu. Mõned asutajaliikmed on ka elusõna ja nelipühi kogudustest.

Leho Paldre kinnitas, et uue koguduse sünd on olnud loomulik protsess: „Selle taga ei ole tüli, vaid Jumala juhtimine. Me usaldame neid täiesti ja jääme ka edaspidi lähedasteks."

Koguduse rajamise mõtted said alguse paar aastat tagasi Jumala kutsena eri inimeste südames teineteisest sõltumata: ühes ülistusbändis ja ühes kodugrupis. Mõtteid aitas konkreetsemaks muuta EKB Liidu poolt korraldatud neljaosaline koguduserajajate koolitus M4.

2014. a kevadest on regulaarselt kogunetud kodugruppides, mida nüüd on juba kolm. Koguduse põhifookus on tunnistada Jeesusest isiklike suhete kaudu, kodugruppides. Suurem rõhk on muusikal ja kaunitel kunstidel.