Tõnu Lehtsaar asus taas juhtima usuteaduskonda

01/2016
Leho Paldre, Tartu Kolgata baptistikoguduse pastor

Tartu Ülikooli usuteaduskonna juhi ametisse asus 1. jaanuarist 2016 professor Tõnu Lehtsaar. Religiooni- ja suhtlemispsühholoog Lehtsaar on usuteaduskonda varem juhtinud kahel korral, viimati 2000–2003, pärast mida ta valiti ülikooli õppeprorektoriks ja täitis pool aastat ka rektori kohuseid.


Alates käesolevast aastast rakendub Tartu ülikoolis struktuurireform, mille järgi ülikool jaguneb neljaks suureks valdkonnaks. Teaduskonna juhataja jaoks tähendab see seda, et muutunud on kõik protseduurid, kuna tegemist ei ole enam võrdse teaduskonnaga ülejäänud üheksa teaduskonna kõrval, vaid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna allüksusega. Asjaajamine toimub teisiti. Samuti mõjutab tööd asjaolu, et üliõpilaste arv langeb kogu kõrghariduses, sh usuteaduses. Oma rolli näeb Lehtsaar esiteks selles, et „kujundada see, mida me usuteaduskonnas teeme ja õpetame, sihtgrupipõhiselt: kirik, riigiametid, kultuurisfäär.” Teiseks tuleb „aidata usuteaduskond toimima ülikooli uues struktuuris”.

Usuteaduskonnas õpib 125 üliõpilast. Tõnu Lehtsaar (55) valiti teaduskonda juhtima järgmiseks kolmeks aastaks. Koguduslikult on Lehtsaar Tartu Kolgata baptistikoguduse juhatuse esimees, jutlustaja ja diakon.