Koskla maja sai valmis

06/201624 koit l66ts
Marika Nigulas, EKB Liidu sekretär

Koit Lääts (fotol) on mees, kes alustas ja ka lõpetas EKB Liidule kuuluva maja, Tallinn, Koskla 18, renoveerimist, remontimist ja arendamist.
Koit meenutab: Maja hangiti liidule 2001. a lõpus. Sotsiaaltöö Keskusel Sõbra Käsi oli soov aidata hoolitsuseta jäänud tänavalapsi. Tänu sponsoritele osteti kinnistu, hiljem renoveeriti maja täielikult. Selleks kõigeks kulus 7 miljonit EEK. Suuremeelseteks finantstoetajateks olid Läkermissionen ja Vinden Rootsist.

Kahekordsest majast sai oskusliku renoveerimise tulemusena viisipärane kolmekordne hoone, boonusena veel katusekorrus. Maja esialgsed funktsioonid olid: esimesel korrusel laste päevakeskus, teisel laste turvakodu ja kontoriruumid ning kolmandal ja neljandal korterid.

Korrastada oli vaja kogu dokumentatsioon, ületada arvukad bürokraatlikud takistused. Aastatega olid uuenenud euronõuded, eriti Päästeameti poolt. Nende uus ettekirjutus sisaldas 15-punktilist nõuet, koos alapunktidega kokku 75. Viimased kaks ja pool aastat läks kogu „aur“ nende ülinõudlike „direktiivide“ täitmiseks. Vahepeal aitas meid dokumentatsiooni vastuvõtja, äärmiselt mõistev härrasmees (Koit Läätse vene keele õpetaja poeg). Juhuseid ei ole!
9.12.2015 aktsepteeris Päästeamet majas teostatud töid ja nende kohta koostatud dokumentatsiooni. 31.03.2016 saime majale Tallinna Linnaplaneerimisametilt kasutusloa. See oli Jumala imeline arm, sest järgmisel päeval muutus maja(de) kasutusloa taotlemise kord ja menetlemine. Nüüd tulnuks kogu dokumentatsioon esitada digitaalselt.

Koit Lääts: „Suur tänu meie taevasele Isale kõige armu ja abi eest! Aitäh kõigile kaaspalvetajatele!” „Nad peavad ikka palvetma ega tohi tüdida” (Lk 18:1).