Salemis seati pastoriametisse Urmas Roosimaa

11/2016 04 urmas Roosim
Foto: Einike Pilli
Laura Jõgar, Salemi kogudus

Tartu Salemi koguduses seati 6. novembril pastoriametisse Urmas Roosimaa ja nii on kogudusel jälle kaks pastorit. Urmase teenimisele olid tulnud õnnistust paluma Kaitseväe vanemkaplan Gustav Kutsar, Urmase isa Peeter Roosimaa, EKB Liidu president Erki Tamm, Salemi koguduse endine vanempastor Meego Remmel ja koguduse pastor Toivo Pilli. Muusikas teenis ansambel Maneo.

Kuidas sai sinust Salemi pastor?
Salemi pastoriks saamisel on väga oluline roll kutsumusel. Jumal valmistas seda teed pikalt ette. Töötasin kaitseväes ja olin aastaid Salemi koguduse liige, ka juhatuse liige. Pea kaks aastat tagasi hakkasin tundma, et kaitseväest tuleb liikuda edasi. Tundsin südames kutset rohkem ennast panustada. Küsisin Jumalalt selgust selles osas, samuti kogudus palvetas selle läbi.

Mida sa õppisid kaplaniametis?
Teenisin kaplanina üle 16 aasta. Kõiges on Jumalal ütelda viimane sõna. Olen õppinud, et tasub palvetada ja usaldada kõik Jumala hoolde.

Mis on sulle vaimulikutöös oluline?
Vaimulikus töös on oluline olla Jumala juhtimise all ja sõnakuulelik. Tema tee pole mugav, selles on sageli väljakutseid astuda ära mugavustsoonist. Minu soov on, et Jumalal oleks vabadus minus tegutseda ja et see, mida ma teen, tooks au tema pühale nimele.

Mida sa Salemisse kaasa tood?
Toon kaasa oma vaimulikku kogemust, teenimisvalmidust ja annid, millega Jumal on mind õnnistanud.