Käisin pastoriperede laagris

07-08.2017 25 nuutsaku ppl
Marilill Roosimaa, Laagri kogudus

Äsja lõppes väga põnev pastoriperede laager Nuutsaku Puhkekeskuses, kus ma ise käisin. Seal kohtusin paljude sõprade ja tuttavatega, keda polnud terve aasta näinud, kuid ka mitme teise pastoriperega, kellega meie pere on tihedalt läbi käinud.

Kuldar Kaljuste pere lugu innustas teisigi peresid rohkem ühte hoidma.

Selles laagris kogesin, et Jumal muutis midagi minu sees, ja ma nägin tema kaitsvat kätt meie kõigi üle – meil olid imeliselt soojad suveilmad. Päeval paistis päike ja puhus mõnus soe tuul, käisime päevas mitu korda ujumas ja vees pladistamas. Olen tänulik, et ei juhtunud õnnetusi batuudil, mille olime perega laagrisse kaasa toonud. See batuut kogus menu veelgi, kui sellel korraldati üks vägev võistlus, kus pidi sirutama lipuga nii kaugele kui võimalik, hoolimata tagasikiskuvatest kummidest. Isa andis sellele ka usulise võrdpildi – me kõik sirutame evangeeliumiga võimalikult paljudeni, hoolimata olukordadest või takistustest.

Mulle meeldis väga, et meil oli palju vaba aega teiste noorte ning lastega mängida ja tutvuda. Nii mõnus oli taas rääkida oma heade sõpradega. Suurema uuenduskuuri läbinud saun oli see koht, kus saime segamatult koos naistega ja väiksemate tüdrukutega jagada oma kogemusi ning lugusid.

Eriliselt jääb alati Nuutsaku laagritest meelde imehea toit ja muidugi Nuutsaku sünnipäeva puhul tellitud suur tort, mis oli ülirikkalikult kaunistatud. Tort sai aga kiiresti otsa!

Mõnus oli kuulata Kuldar Kaljustet ja tema pere lugu. See innustas kõiki peresid ühte hoidma ja üha rohkem Jumalat kuulama. Päeval mängisid nii suured kui väikesed igasugu spordimänge, nagu võrkpalli ja sulgpalli, ning ka Kaljuste poolt organiseeritud spordimängu, kuhu oli kaasatud igas vanuses laagrilisi.

Läkitusteenistusel julgustas president Erki Tamm meid olema tänulikud ja alati rõõmustama, kui kellegi käsi käib paremini kui meil endil, alati õnnistama teisi nende rõõmudes ja kurbuses. Ta tuletas meile meelde, kui hea on Jumal ja et me võtaksime vastu tema õnnistuse.

Ühesõnaga – laager oli äge!