On küll veel lootust

9/2010 Tiiu Tamm, Ridala baptistikogudus

Oli kaunis suvine augustikuu neljapäev. Olime otsustanud, et sõidame Nuutsakule pastoriperede laagrisse. Teel saatsid meid vihmapilved. Kohale jõudes leidsime eest pilves ilma ja palju noori, keda me ei tundnud. Laagris oleku ajal läks ilm aga järjest ilusamaks. Otsisime silmadega ka omaealisi ja vanemaid pastoripaare. Eks see ole ikka sellepärast, et eakatel on ühesugused rõõmud ja mured, mida võiksime koos jagada. Peagi tulid meid vastu võtma laagri korraldajad ja pakkusid, et ööbida võib tubades. Loobusime toast, sest telgis oli veel viimane aeg ööbida. Lootsime, et peale kahe telgi tuleb veel telkijaid, aga oh ei! Juba oli ootamas lõunasöök ja nii see kaunis laager algas. Jutuvada ja rõõmukilkeid oli palju: kes leidis liivakasti, kes kiige, kes palliplatsi, kes sooja järvevee, kes sõbra, kellega lähemalt tuttavaks saada.

.

Häid elukogemusi ja huvitavaid piibliseletusi jagas abielupaar Stiegler Saksamaalt. Stefan Stiegler jutustas, kuidas üks suur organisatsioon sai alguse ainult kahe inimese entusiastliku ettevõtmise kaudu. Olen ise tegelemas inimestega, kes vajavad sotsiaalset abi. See julgustas mind väga. Jumal ootab meie väikseid algatusi, siis tema kasvatab neid ja õnnistab.

Pandi proovile ka Piibli tundmine. Tuli läbi lugeda prohvet Jesaja raamatu peatükid 40-66 ja siis eksam. Eksami tulemus sõltus sellest, kui tõsiselt sa suutsid need peatükid läbi lugeda.

Laagri juurde kuulus ka lõkkeõhtu. Tule juures avaneb eriti su süda ja sa leiad kedagi, kellega oma mõtteid jagada. Ah jaa, toimus ka jalgpallimäng, kus isad ja pojad proovisid vastamisi tugevust. Rõõm oli see, et poegi oli nii palju, et kõik ei mahtunud korraga mängima. Jumal tänatud, et kõik ei ole veel läbi. Kui vana põlvkond lahkub, on uued juba platsis.

Kui vana põlvkond lahkub, on uued juba platsis.

Olles laagris kõige vanem abielupaar, pidime ju ennast kuidagi tutvustama. Hea paik selleks oli söögilaud, mis oli alati rikkalik. Selle eest hoolitsed noored ja rõõmsameelsed kokad. Mitmed ei teadnud, kus asub Ridala. Selleks me pidimegi tutvustama ennast ja oma kodukanti. Tore oli tuttavaks saada noorte peredega, kes on ennast pühendanud Jumalariigi tööle. Julgustasime neid ja kutsusime ka külla.

Kõik ei ole veel kadunud, nagu mõned vanemast põlvkonnast arvavad – on küll veel lootust! Sest tublisid järeltulijaid on kohe küllaga. Meeldiv oli see, et selle suure lasterohkuse juures ei näinud me ühtegi jonnimist ega pahandust. Imeliselt hea õhkkond valitses kogu laagri ajal. Meeldiv oli näha noori tähelepanelikult kuulamas piibliteemalisi ettekandeid. Vaimulik huvi oli täitsa olemas. Keegi neid ei sundinud, ise tulid.

Suur tänu korraldajatele toreda laagri ja meeldiva puhkuse eest!