Heldur Kajaste 50

4/2010 Jaan Bärenson, kaasrändur eluvõitlustes

Juba nii noored mehed tähistavad juubelit! Aga kui vaadata kalendrit, siis Heldur Kajaste sündis 10. aprillil 1960. Ta kasvas üles Nõmme Baptisti Koguduse rüpes ja sai seal 10aastasena ühel äratusnädalal usklikuks ning ristiti oma pastorist isa Arvo Kajaste poolt 1978. aastal. Keskhariduse omandas ta Tallinnas.

Abielus on ta Varje Kaupsiga ning nende peres on kaks last: Katre ja Kaarel.

Nagu paljud tolleaegsed noored mehed, pidi ka Heldur veetma kaks aastat nõukogude relvajõududes.

Kogu oma teadliku elu on Heldur pühendanud oma talendid Jumala riigile. Paarikümne viimase aasta jooksul on ta teeninud karjasena mitmeid meie Liidu kogudusi: Nõmme, Allika ja Oleviste. Korduvalt on teda valitud meie vendluse vanematekogu liikmeks.

Lisaks pastori ametile on Helduril jätkunud energiat paljude erinevate projektide vedamisel. Kuna ta valdab hästi kolme kohalikku keelt – eesti, vene ja inglise – on ta olnud suur sillaehitaja. 80ndate aastate lõpul sai temast Campus Crusade for Christ eestipoolne koordinaator.

90ndatest kuni tänaseni on ta Austrias asuva TCM Piibliinstituudi Baltimaade koordinaator. Seal oli ta esmalt ka ise õpilane ja lõpetas selle kooli diplomiga.

Uute võimaluste saabudes on need organisatsioonid olnud olulised eestlaste kristliku hariduse lünkade täitmisel. Campus Crusade poolt organiseeritud koolitustel osalesid paljud kristlased ja ka nõukogude pedagoogid, kes ei teadnud midagi kristlusest ega kristlikust eetikast ega moraalist. TCMi koolitustel on käinud paljud meie Liidu koguduste töötegijad ja vaimulikud.

Täna jätkab Heldur koostööd veel mitmete kristlike organisatsioonide hariduslike projektidega (Comission, Barnabas International).

Heldur Kajaste mitmekülgne tegevus kristliku hariduse edendamisel on tähelepanu vääriv ja tunnustamist väärt.

Liidu vanematekogu on tänulik selle eest, et vend on olnud ka ustav sideisik meie vene regiooni koguduste teenimisel ning eriti nende välisosalusega projektide teostamisel.

Tema sõnavõtud ja näiterikkad jutlused baseeruvad Jumala Sõnale ja kindlatele põhimõtetele.

Soovin Heldurile jätkuvaid Jumala õnnistusi sellel mitmekesisel tööpõllul. Ja kui erinevate ülesannete vahel tuleb ka lausuda „oh elu võitlused, elu võitlused", siis see ei tähenda mitte, et on plaanis alla anda, vaid see on ainult vahepeatus uutele väljakutsetele.

 

Ermo Jürma: Ajakirja Teekäija lugejate huviorbiidis on palju sündmusi, millest me tahaksime saada selgemat pilti – siis on tihti otstarbekas pöörduda fotograaf Heldur Kajaste poole. Tema tehtud piltides on nii detailirikkust, valgust, teravust kui tundesoojust. Ta on ikka vaadatud asju olulise ja õige nurga alt – tihti tekib ettekujutus, nagu oleksime ise kohal käinud.

„Oma silm on küll kuningas," kõlab vanasõnaline tarkus, aga kõikjale me ometi ei jõua ning siis on nii hea vaadata läbi Helduri fotosilma. Toimetuse poolt ütleme edasi südamlikud õnnesoovid oma kauaaegsele kaastöölisele – ja jääme uute piltide, artiklite ning kohtumiste ootele!