Pastoriperede laagris kohtuvad sõbrad

9/2011 Tiina Kask, Jõgeva Baptistikogudus

Augustikuises pastoriperede laagris ruumipuudust ei olnud. Meeldivat võimalust, ööbida Nuutsaku uutes kämpingutes, meie pere käest ei lasknud! Samas kõlas üleskutse kõigile, kes eelmisel aastal kämpingutest puudust tundsid: toetage tagantjärelegi nende valmimist – see oleks suur abi keskuse edaspidisele arengule.

Paljud arvasid, et laager oli liiga lühike – Pilvi Avispealt ütles, et ta ei jõudnudki kõigiga tuttavaks saada.

.

Kuid Aarne Viljandist suutis selle ajaga väga aktiivset tegevust pakkuda. Tema vedada oli traditsiooniline isade-poegade jalgpallimatš, aga soojenduseks pakkus ta tervele laagrile ajugümnastikat „Kuldvillakust" inspireeritud viktoriiniga, kus pidi hästi kursis olema Vana ja Uue Testamendiga ning liidu aastakalendriga.

Esimesel õhtul jõuti süüa ja saunatada. Lõkke ääres kuulasime Helle Lihti, kes jagas mõtteid ja kogemusi tööst Euroopa Baptistiföderatsioonis ning elust pastori lapsena. Meelde jäi selline imelik lugu: kellelgi polnud kitarri kaasas, kuigi mängijaid oli mitu, ning me laulsime a' cappella.

Huvitav oli vaadata lapsi. Kohe, kui me kohale jõudsime, ütles mu tütar rõõmsalt: „Näe emme, Eliisabet on ka siin!" Minu jaoks oli tegemist ühe kena lokkis peaga tüdrukuga, aga lapsed mäletasid teineteist. Pastorid ütlevad, et kui lapsed jõuavad teismeikka, ei taha nad enam igale poole kaasa tulla, kuid siia laagrisse tullakse suure rõõmuga. Tundub isegi, et neil on seal täiesti oma „gäng" kujunenud.

Kristen Roose tiim Tartu Salemist sisustas laste aega. Teiseks päevaks valmistasid nad ette näidendi „Elu pastori peres". Proovide käigus kujunes sellest „ideaalne päev lapse pilgu läbi", mis sisaldas hommikuputru, ema töövaba päeva, tivolituuri, suhkruvatti, jalgrattasõitu, koogi küpsetamist, isaga maadlemist, sõpru ja vanematega lauamängude mängimist.

Järeltulevat põlve vaadates jäi silma poiste arvuline ülekaal. Kõik nad ootasid üht võimalust: et isadele jalgpallis „pähe" teha. Kui Aarne küsis kõhkleva häälega: „Kas jalgpall tuleb?" (kõhklus tulenes paduvihmast), ei saanud poisid aru, millest küll selline küsimus. „Muidugi tuleb," kõlas vastus. Mängus seisid eriti just väikesed võiduhimulised poisid selliselt värava ees, et lausa tegu oli palli nende vahelt sisse lüüa. Üks kord see siiski õnnestus. Poisid lõid seevastu isadele kolm väravat. Viimastel oli ainult rõõm tublidest poegadest...

Laagri kõige erilisemaks hetkeks sai Lea ja Matt Edminsteri siiras ja aus lugu: „Meie pere ühekssaamine". Tekkis eriliselt vahetu ja ühtne tunne, valitses väga soe emotsioon. Aitäh teile, kallid, et te jagasite meiega oma elu! Kuna see on nende lugu, siis siinkohal ma sellest lähemalt ei jutusta.

Laager lõppes Taasiseseisvumispäeval ja loomulikult palvetasime me ühiselt oma armsa kodumaa eest. Eriline tänu veel Nellile, kes tegi maailma parimat hernesuppi ja teisi maitsvaid toite!

Kui laager oli lõppemas, küsisin osalejate muljeid.

Toivo Pilli: „Kõik olid sellised, nagu nad olid. Oli rõõmu, ausust, oli kurbust, keegi ei teinud teist nägu ette. See peegeldab usaldust töötegijate vahel."

Einike Pilli: „Meeldis see, et polnud esinevaid staare, vaid laagrit tegid oma inimesed ja räägiti lugusid."

Allan ja Talvi Helde: „Programm ei olnud tihe, aga erilised hetked olid olemas. Lea ja Matti pere lugu oli selle laagri pärl. Neil oli edasi anda nii kogemus kui õpetus. Märkamatult toimusid hingehoidlikud vestlused, igas laagris leitakse sujuvalt usaldusisik."

Egon Sarv: „Laager on tähtis, siin saad kokku nendega, kellega muidu ei saaks. Meeldis poiste ja pastoritega vihma käes jalgpall ja saun."

Viljar Liht: „Laagril peab olema üks juht, kes vastutab terviku eest. Seekord oli puudusi: kitarrid kodus, kokad jäid tänamata, ilma pärast palumata. Traditsiooniks võiks saada, et igas laagris on ühe pastoripere lugu."

Andreas Preisfreund: „Ma ei uskunud, et meid siin nii hästi vastu võetakse! Kas me järgmisel aastal ka tuleme?"

Kindlasti tuleme, eks?!

02_IMG_0015 Helle Lihti küsitleti lapsepõlvest tänaseni ja Kohilast Havaini.

02_IMG_0020 Lea ja Matt Edminsteri perelugu avas mitmeid valgeid lehti.

02_IMG_0047 Isade-poegade jalgpallimatš tekitas adrenaliini mõlemal poolel.