Pastoripaaride advendiõhtu Nõmmel

01/2012

Annely Veevo, Palade Priikogudus

02 pastoripaarid 800x600

Nõmme palvelas toimus 2. detsembril pastorite ja nende abikaasade advendiõhtu. Avatervituses jagas pastor Taavo Lige rõõmu, et üritus saab toimuda Nõmme 80aasta vanuses palvemajas, sest 16. septembril toimunud tulekahjule järgnev noorenduskuur sai lõpetatud.

Pärast sissejuhatust, ühislaule ja alguspalvet said osalejad üksteisega soolast toitu süües suhelda.

Meego Remmel meenutas lapsepõlvest, kuidas sai advendiajal sussid aknalauale pandud. See oli ootuse aeg, mil oli midagi põnevat tulemas. Ladina keeles tähendab sõna adventus tulemist, aga tore on ka inglisekeelne sõna adventure, mis tähendab hoopis seiklust või põnevust. M. Remmel jagaski kahte mõtet.

1. Jumal on teinud kogu aeg midagi põnevat. Näiteks see, kuidas ta tõi läbi ajaloo lunastuse. Inimestena me ootame, et midagi põnevat oleks tulemas. Kui paneme oma „tühjad sussid" Jumala ette, paneb tema need täis. Jumal on adventure-Jumal. Temas on tuli ja tema süütab sisemiselt põlema, kui meis on olemas see ootus.

2. Oleme uue kirikuaasta alguses. Elame kummalisel ajal, kus maailma suurused on rappumas. Jumal raputab võib-olla ka meid lahti asjadest, mille külge oleme klammerdunud. Jumal tahab, et me hoiaksime hoopis temast kinni.

Järgnevas kohvilauas sai igaüks kohvi või tee kõrvale suure tüki kooki – nii suure, et eelnevalt poleks soolast toitu vaja olnudki.

Õhtu üllatuskülaline oli Viktor Hamm Billy Grahami Evangeelsest Assotsiatsioonist, kes ütles õhtu põhisõnumi: „Au olgu Jumalale kõrges, ja maa peal rahu, inimestest hea meel!" (Lk 2:14)

Mille eest ülistada Jumalat, kui Euroopa on kriisis ja euro hakkab ära sulama? Baltikumis on kõrge enesetappude arv; maailm on tuska täis. Mille eest austada Jumalat?

Jumal on kõrgem kõigist poliitilistest jõududest, kõrgem kui meie kujutlusvõime ja religioossed arusaamad. Jumala ülistamise põhjuseid on palju:

Jumal on olemas. Me ei pea teda kellelgi tõestama ega ümber lükkama. Tema ON. Me ei kujuta ette elu ilma Jumalata.

Jumala Poeg tuli maailma, võttis meie patud ja suri ristil meie eest. Me ei kujuta ette elu ilma Pojata.

Tema Poeg suri minu eest. Kes sureks üldse minu eest? Võib-olla ema või isa, aga mitte võõrad inimesed. Suur armastus ilmus seeläbi, et Kristus suri ja tõusis surnuist üles.

Meil on osadus. Maailmas on kõige rohkem puudus osadusest. Meestel on alati millestki puudus – näiteks tööst. Naistel on puudus osadusest, nad tahavad palju rääkida. Meil on Vaimu osadus, mis võimaldab läbi käia ka võõraste inimestega ja ületab kõik psühholoogilised tasandid. Vaimu osadus on kordumatu, seda ei saa kirjeldada.

02 kaur margus kask 800x600

Me saame olla õed ja vennad. Kui reisida riiki, kus on teine rass ja nahavärv, aga inimestel on suus Jeesuse nimi, on see imeline.

Meil on võimalik teha vaimulikku tööd. Meil on kogudused ja inimesed, kes elavad Jumala sõna järgi.

Eriliselt peame pöörama tähelepanu noortele, kes elavad sageli nagu žiletiteral. Järgmine samm võib ohustada nende tulevikku. Noored on meist erinevad. Sellega tuleb arvestada. Nad käituvad teistmoodi, kuulavad meist erinevat muusikat jne. Kuid nad ei suuda peita oma sisemist üksildust. See üksildus tuleb täita meie poolt.

Kui Kristuse kogudus ei austa Jumalat kõrges, pole meil rahu ei taevas ega maa peal. Ärgu lõppegu see aasta ilma Jumala austamiseta. Alaku uus aasta südamehoiakuga: „Au olgu Jumalale kõrges!" Kui sa seda öelda ei saa, palveta, et Jumal pööraks tagasi sinu rõõmustuse tema päästest! Siis tulevad ülistussõnad iseenesest.


.