Otsing

9/2011 Meego Remmel, Eesti EKB Koguduste Liidu president

Ühes väikeses maakoguduses koos pastoriga suvel lapsi õnnistades ei osanud me teiste seas tähelegi panna kaht vaikselt esipingile istunud lapsukest, pisikest venda ja õde. Kõik teised olid koos oma vanematega, nemad kaksi teineteise ümbert kinni hoides omaette. Jumalale tänu, keegi siiski hõikas, et „need lapsed ka!" Saime teada, et ema pidanud teenistuse ajal tööle minema. Siiski saatis ta oma kaks nooremat tosinaaastase vanema venna saatel kirikusse, et nad ikkagi Jumalalt eluks vajaliku õnnistuse saaksid..

Õnnistasimegi siis „need lapsed ka", kogudus saatis veel omalt poolt emale laste õnnistamise kohta rõõmsa tunnistuse. Päev hiljem sain teate, et tänulik ema oli järgmisel õhtul kirikusse ja evangeelse teenistuse lõpul juba eestpalvele tulnud ning Jeesuse oma elu Issandaks tunnistanud...

Tänu Jumalale, kes saatis oma Poja väikese inimlapsena maailma, öeldes: „Laske lapsed olla ja ärge keelake neid minu juurde tulemast, sest selliste päralt on taevariik!" (Mt 19:14) Ajal, mil pühapäevakoolid taas meie kogudustes tegevust alustavad ning lapsed ja noored omi tegemisi kavandavad, on oluline lähtuda Kõigekõrgema tõotusest, et tema kuningavalitsus on laste päralt. Kui me seda usume, siis peavad ka meie kogudused olema taevariigi saatkondadena üle maa laste päralt. Ka meil endil – koguduste juhtidena – tuleb enam õppida olema laste ja sirguvate noorte päralt. Tulevik kuulub neile nagunii. Küsimus on vaid selles, kuivõrd on meie elu ja kogudused tuleviku päralt?

Järjekordne inimarengu aruanne kinnitab, et viimselt seisavad eestimaalased üheskoos silmitsi mitte sotsiaalmajanduslike ega ökopoliitiliste, vaid eksistentsiaalse ellujäämise küsimustega. Kui lähiaastatel ei hakka eesti naised sünnitama vähemalt kahte-kolme last, ületab meie väikerahva väljasuremine tahestahtmatult kriitilise piiri, röövides kidurahva elujõu ja eesti kultuuri jätkusuutlikkuse. Kui aga suudaksime aidata paar-kolm tuhat last abordi asemel aasta-aastalt elule sündida, kujuneks olukord ümber ja meie rahval võiks veel elulootust olla.

Individualistlikult meelestatud ilmalik kultuur iseenesest vaevalt kristlikust elukultuurist hoolib. Kes siis veel, kui mitte meie, peaks kaasaja maailmale hüüdma: „Need lapsed ka!" Selleks peame aga initsiatiivi ja vastutust võttes elumuutva usuliikumisena ennekõike ise järgmise põlvkonna elu eest hoolt kandma, lapsi väärtustava ühiselu eeskuju ette elama ning kehastama Jumala sõna tõsiselt võtvat noorsoolembelist kristlikku kogukonda: „Laske lapsed olla ja ärge keelake neid minu juurde tulemast, sest selliste päralt on taevariik!" Kui mitte meie ja me koguduste elu järgi, kelle või mille järgi siis üleüldse võiks meid ümbritsev ühiskond joonduda ja maailm veel Jeesuses päästetud saada?

Karjase Kiri, Nr 225 september 2011

Õnnistasimegi siis „need lapsed ka", kogudus saatis veel omalt poolt emale laste õnnistamise kohta rõõmsa tunnistuse.

Uudised

SAATEKS

21 Juuni 2022
SAATEKS

Juuni 2022 Mikael Raihhelgauz, Kõrgema Usuteadusliku Seminari (KUS) arendusjuht Paistab, et on hakanud kujunema murettekitav seaduspära: Kõrgema Usuteadusliku Seminari kogukonna mahukamate tekstikogumike ettevalmistusaeg langeb kokku tõsiste kriisidega. 2021. aasta suvel ilmunud...

2022-4-juuni

21 Juuni 2022
2022-4-juuni

SISUKORD  SAATEKS Mikael RaihhelgauzTarkuse omandamine: mõtteid kristlikust haridusestTARKUS hüüab tänavail Mikael RaihhelgauzNoorte juhtide arenguprogramm: Euroopa ja Eesti versioon Einike PilliMinevikukogemusele, olevikule või tulevikule keskendumine? Koguduse arenguprogrammi arenguteest ja õppimiskogemustestEinike Pilli,...

Sõnaväänamise anatoomia

21 Juuni 2022
Sõnaväänamise anatoomia

Juuni 2022 Tõnu Lehtsaar, religiooni- ja suhtlemispsühholoog Uskliku inimesena usun, et Jumala sõna ehk Piibel on Jumala vaimust inspireeritud tõde. Jumalakartliku inimesena püüan oma elu elada Jumala sõna järgi. Selleks et...

Lepituse and ja ülesanne

21 Juuni 2022
Lepituse and ja ülesanne

Juuni 2022 Michael Kißkalt, Elstali Teoloogilise Kõrgkooli rektor, jutlus Olevistes 6. märtsil 2022 Niisiis, kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu, vana on möödunud, vaata, uus on sündinud. See...

Jumala õunaaed

21 Juuni 2022
Jumala õunaaed

Juuni 2022 Einike Pilli, KUSi rektor, jutlus Keilas, 6. märtsil 2022 Seda suurt Keilast alanud kooli juubelisünnipäeva peame nii keerulisel ajal (Venemaa on koos Valgevene sõjaväega ründamas Ukrainat), kus isegi ei...

Miks me teeme seminari?

21 Juuni 2022
Miks me teeme seminari?

Juuni 2022 Erki Tamm, EKB Liidu president Jeesus aga, vaadanud talle otsa, tundis armastust ta vastu ja ütles talle: „Üks asi puudub sul. Mine müü kõik, mis sul on, ja anna...

Jumal on kõnelnud – mis siis edasi?

21 Juuni 2022
Jumal on kõnelnud – mis siis edasi?

Juuni 2022 Stefan Gisiger, Euroopa Baptistiföderatsioon president Järgmisel päeval me lahkusime sealt, jõudsime Kaisareasse ja astusime sisse evangelist Filippuse kotta, kes oli üks neist seitsmest, ja jäime tema juurde. Temal oli...

Tarkus hüüab TÄNAVAIL

21 Juuni 2022
Tarkus hüüab TÄNAVAIL

Juuni 2022 Michael Kißkalt, Saksamaa Elstali Teoloogilise Kõrgkooli rektor Tarkus hüüab tänavail, annab oma häält kuulda turgudel, kisendab lärmakates paikades, kõneleb oma sõnu linnaväravate suus (Õp 1:20–21).Eelmised kaks ettekannet käsitlesid selle...

Olla helilooja vabakirikus

21 Juuni 2022
Olla helilooja vabakirikus

Juuni 2022 Toivo Pilli, KUSi kirikuloo õppejõud On 2011. aasta hilissügis. Pärast väikest ekslemist leian Vääna-Jõesuu männimetsas õige teeotsa ja pööran kitsamale rajale. See viib Anne Metsala manu. Suvilast elumajaks ümber...

Vabakirikliku kõrgkooli „eksperiment“ 1989–

21 Juuni 2022
Vabakirikliku kõrgkooli „eksperiment“ 1989–

Juuni 2022 Einike Pilli, KUSi rektor Kui ma 16. oktoobril 1989 „koolimajja“ jõudsin, oli EKB Liidu presbüterite nõukogu koosolek Pargi tänaval Tallinnas juba alanud, kuid kooli avamise otsust ei olnud veel...

Linke