Lapse mure lahenes

12/2010 vanaisa Valdur Tsirk

Koguduse vanas lauluraamatus „Tallekiitus" oli laul: „Küll on ilmas palju valu, murepõld siin haljendab". Sellisena nägi keegi elu, kui ta selle laulu lõi. Peame tunnistama, et murepõld haljendab ka praegusel ajal ja võib-olla lopsakamalt kui minevikus. Üks põhjus on, et praegu on rohkem asju, mis rõõmu ja muret põhjustavad.

Tahan rääkida pisut hingemurest, ühe väikese tüdruku murest, kes ei saanud uinuda, kuna emme ja issi polnud koju jõudnud. Tüdruk kasutas telefoni ja rääkis murest kordamööda vanavanematele. Vanaisa õpetas: „Räägi Taevaisale, et ta saadaks su vanemad koju ja kaitseinglid sinu juurde, et sa jääksid magama." Olukord laheneski – saabusid vanemad, kõik jäid rahulikuks ja üksteisele sooviti head ööd.

Kui tähtis on nii väikestel kui suurtel teada Jeesuse tõotust: „Ja vaata, mina olen iga päev teie juures ajastu lõpuni." Meie peame olema selle tunnetatud tõe edasikandjad maailmas.

Kui palju on aga jäänud tegemata palvetööd? Kui palju on tarvis teha oma armsate, maa ja rahva heaks! Soovin südamest, et meie maal ei puruneks perekonnad, kodud ei jääks külmaks, lapsed ilma armastusest ja hoolimisest. Selle kinnituseks Jeesuse sõnad: „Kui te midagi minult palute minu nimel, siis ma teen seda" (Jh 14:14).