Saare veis äratas kogukonna

03/2017 04 saare veised
Märt Saar, Tartu Risttee kogudus

Kui noor mees Romeo Siibak mõned aastad tagasi koduõuel Saaremaal kohalikust veisest pilti tegi, ei osanud ta arvatagi, et see inspireerib ta sõpru veelgi rohkem sporti tegema. Veis oli ebatavaliselt palju musklis ja noortel kristlasmeestel tekkis ühtäkki pilt silme ette, millist muskulatuuri nad endile sooviksid.

Mitte kaua aega hiljem, 7. aprillil 2014 loodi Facebooki sotsiaalmeedia avarustesse ka oma avalik kogukond SaareVeised, mis eeskätt sportliku eluviisi arendamise ja jõutükkide sooritamisega tegelebki. Gruppi kuulub umbes 15 liiget, aga vaatlejateks on tulnud tänase seisuga umbes 150 inimest.

Ühe kogukonnaliikme, Tavo Usina sõnul noortel meestel vaimu eest hoolitsemine siiski tähelepanuta ei jää. „See grupp ei ole loodud kristliku organisatsioonina, vaid eeskätt fitnessi ja tervise nime all. Aga kuna me oleme kristlased, siis saunas käies tulevad sügavamad vestlused ise esile.” Samuti arvab Usin, et ka vanemad on pigem sellise ettevõtmise üle uhked, kuna nemad varustavad kogunemisi nii sauna kui toiduga.

Ühtlasi on Usinate ema üks T-särgi tellinutest ja see olla asjaosaliste sõnul märgilise tähendusega. T-särke seejuures on disainitud ja välja antud juba mitu aastat. Kuid ka sellega ei piirdu „veiste” tegemised. Nimelt oli viimane suurem üritus „Veised metsa”, mida korraldati aasta lõpul, ning saabuvasse suvesse planeeritakse üht maratonijooksu.

Eestis fitness-pastoriks tituleeritud Peep-Ain Saar (Tartu Risttee) ei soovinud Teekäijale siiski grupeeringut ei heaks ega halvaks kiita. „Küll aga tahaksin kätte saada oma tellitud T-särki,” ütles Saar.
Jakob Gill, kes veab eest selle-aastast Piiblipäevade suurüritust „Elu parimas vormis” ning kutsub baptistiliidu noori samuti spordiga elavamalt tegelema, arvab, et SaareVeiste puhul on tegu normaalsete ja tegusate inimestega. „Neid võiks kaasata minifestiga ja tegelikult üks nende seast, Markus Mäemets, ongi juba meiega,” rõõmustas Jakob Gill.