Pool päeva EKB Liidu vanematekoguga

01/2012

Johanna Saard

Tere armsad Teekäija lugejad! Mina olen Johanna Saard ja tahan teiega jagada ühte huvitavat kogemust, mille sain 2. detsembril 2011 Tallinnas. Nimelt kirjutan oma ülikooli lõpetamisega seonduvalt bakalaureusetööd, mis uurib liidri tekkimist kristlikus organisatsioonis. Niisiis on minu uurimisobjektiks Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit.

04 van2011mai 2 800x600

Ilmselt paljud teist teavad, et selleks et midagi uurida, on mitmeid lähenemisviise. Mina kasutan nende hulgast ühe meetodina vaatlust. Antud juhul toimus see nii, et ma olin teatud aja vanematekogu koosolekut kuulamas ja vaatamas. Vaatluse käigus tegin info paremaks mõistmiseks ja edasiseks analüüsiks märkmeid. Oleneb muidugi uuritavast nähtusest, kuid mina, näiteks, vaatasin vanematekogu liikmete omavahelist suhtlemist, suhtlemist Liidu presidendiga, peasekretäriga, vanematekogu esimehega, kes mida erinevate teemade ja probleemidega seoses räägib, kuidas räägib, kuidas ennast väljendatakse jne.

Niisiis, asun asja kallale. Võib-olla on teiegi hulgas neid, kes suuremal või vähemal määral on mõelnud või mõtlevad, et kui auline, kardetav ning nn kõrge organ on Liidu vanematekogu. Selle liikmed on eriti pühad pastorid ja suurmehed. Ütlen teile üht – pärast vaatluse lõppu mõistsin, et ükskõik, kui kõrgel ametipositsioonil keegi meist on, Jumala ees oleme ikkagi võrdsed. Nii on ka vanematekogu 18 liikmega. Koosolekul oldud ajal kogesin, et nemad on samamoodi isad, abikaasad ning sõbrad, mis kõige tähtsam – Jumala riigi töölised. Ja uskuge mind: see, et keegi on juht või üks osa juhtivast organist, ainult raskendab tema koormat, sest koos volitustega tuleb ka vastutus, millest Piibel meile räägib. Tihti me erinevate koguduste töötegijatena või siis lihtsalt ususõpradena ei oskagi seda tajuda. Igal juhul oli see minu jaoks üks kinnitav kogemus ja tõdemus, et vanematekogu on meie koguduste liidu eestvedaja, abimees ning erinevate eesmärkide elluviimise tõukejõud.

Kindlasti huvitab teid ka, et mis salajasi asju siis seal ikkagi räägiti. Võin kohe teie uudishimu rahuldamiseks öelda, et kõik, millest seal räägiti, saab toimuma järgneva aasta jooksul või siis kaugemas tulevikus. Ehk teisisõnu: vanematekogu analüüsis läinud aastat, arutas tuleval aastal erinevate ürituste korraldamisega seotud probleeme, tegi Liidu-sisese parema koostöö tarvis plaane. Lisaks mitmete kogudustega seotud rõõmud-mured, mida mina kuulda ei saanud, kuna tegemist on konfidentsiaalse infoga.

04 van2011dets 3 800x600

Tahan siia lõpetuseks lisada ühe tähelepaneku oma vaatluse märkmetest: eriti hästi jäi silma see, et nii Liidu peasekretär kui ka president isiklikult olid rõõmsalt päeva alguses vanematekogu liikmeid tervitamas ja teenindamas kohvilaua juures. See kinnitab veelkord minu eelnevat juttu, et nii nemad kui meie – Liidu koguduste liikmed/sõbrad – teenime ühte Jumalat, ühe missiooniga teenivas meelsuses ja Jumala armus.

.