Hool töötute ja kodutute eest

3/2009 Meego Remmel, EKB Liidu president

EKB Liidu käesoleva aasta prioriteedid on kuulutada, hoolitseda, koolitada. Kasvavas majanduskitsikuses väljendub see erinevates hoolekande- ja koolitusprojektides, millega aidatakse töötuks ja/või kodutuks jäänud inimesi.

Märtsis avati Tallinnas tasuta supiköök, mis toimib Sõbra Käsi vahendusel koostöös Oleviste Hoolekande, Billy Grahami Evangeelse Assotsiatsiooni, Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse ning sotsiaal- ja tervishoiuametiga. "Võib-olla ei ole paljudele supp ja saiake kõige mitmekesisem toit, aga ajal, mil vähekindlustatute arv kasvab tundidega, on meie keskel kaaslinlasi, kellele kord päevas süüa saada on sündmus omaette,» lausus Oleviste Hoolekanne juhatuse liige Riina Vändre.

Tartu Salemi kirikus algas tugiseminaride sari "Teistmoodi teisipäevad". Igal teisipäeval kell 13-15 on aeg, et oma elu ja tegevust analüüsida ja edasist kavandada. Oluline roll on grupi liikmete kogemuste jagamisel, looval eneseväljendamisel ja üksteise toetamisel. Esmalt räägiti psühholoog Karita Kibuspuu kaasabil paarikümne inimesega lahti stressiga toimetuleku teema. Edasi minnakse kriisi käsitlemise, elu ilusate hetkede arendamise, eneseleidmise, karjääri planeerimise, CV koostamise, töövestluseks ettevalmistumise, projektikirjutamise, äriplaani koostamise õppimise ja muude oluliste teemadega.

Igal päeval jääb tänases Eestis töötuks sadu inimesi. Olukordades, kus üksijäämine ja abi puudumine võib viia meeleheite sügavusse, on üle Eestimaa parimaks võrgustikuks inimliku ja jumaliku toe pakkumisel kogudused.