Kaupleme Balti Jaama Turul ja Pärnus

06/2017 02 baltiturg 39
Henri Lehtsaar, tänulikult Sõbralt Sõbrale meeskonna nimel

Populaarse poeketi Sõbralt Sõbrale tunnusjooneks on pidev edasiminek. See on väljendunud uute kaupluste rajamises, meeskondade arengus ja eelkõige meie sotsiaalse visiooni kasvamises ning elluviimises. Ühe kaupluse avamine on huvitav aeg – palju planeerimist ja erinevaid läbirääkimisi –, kuid lõpuks oleme ikka imetlenud, kuidas neidki protsesse juhitakse Kõigekõrgema poolt. Seda kogesime taas maikuu jooksul, mil avasime kahenädalase vahega kaks uut suurt kauplust. Kuigi see periood oli pingeline, tundsime Jumala hoolt ja kandmist kõige selle keskel.

Balti Jaama Turg
Uueneval Balti Jaama Turul poe avamiseks alustasime läbirääkimisi juba aasta aega tagasi ja mõlemapoolse huvi tõttu paistis kõik laabuvat. Selle aasta alguses, kui oli viimane aeg panna lepingule allkirjad, seisime olukorras, kus kogu asi ähvardas katki jääda – teemaks tõusis kaupluse pühapäevane lahtiolek, millega me nõus polnud. Kuna kogu keskuses oli tegu vaid meile ainsa erandi tegemisega, siis saime ka nendest täiesti aru. Peale pikki kirjavahetusi ja kohtumisi tuli nendepoolne vastus: „Oleme teie pühapäevase kinniolekuga nõus, aga kuna teil on selleks ka väga konkreetne põhjus, siis võiksite seda ka kuidagi uksel kajastada.” Tänaseks on meie kaupluse uksel väljas nende poolt kooskõlastatud silt: „Pühapäeviti peame Sõbralt Sõbrale meeskonnaga hingamispäeva. Loodame, et ka Sina leiad täna aega mõelda asjadele, mis on elus tõeliselt olulised. Taaskohtumiseni!” Kaupluse pidulik avamine toimus 19. mail ja selle käivitamine koos uue personaliga oli põnev kogemus.

Me usume, et Jumalal on varuks erinevaid viise, kuidas ka läbi selle poe inimeste elusid puudutada. 02 parnu 1264

Pärnu Papiniidu kauplus
Seoses üüripinna omaniku vahetusega olime sunnitud eelmise aasta maikuu lõpuga oma Pärnu poe peale viit tegutsemisaastat sulgema. Otsisime uut sobivat kohta üle aasta, kuid linnas polnud pakkuda ühtegi sobivas suuruses ja asukohaga pinda. Novembris saime teada, et üle Eesti müüakse seoses ettevõttesiseste ümberkorraldustega kuus Säästumarketit. Kuna olime just olnud Rimiga erinevates läbirääkimistes, siis olime ühed esimestest, kellele see info edastati. Kuna tegu oli enampakkumisega, muutus meie jaoks hind küllaltki kiiresti liiga krõbedaks. Kuid me suutsime kaasata investori, kellega koostöös õnnestus pakkumine ka lõpuks võita. Sealgi oli tegu meiepoolse viimase pakkumisega, millest enamat poleks me suutnud. Kui tehing aprilli alguses lõpliku kinnituse sai, oli selge, et kaupluse enne suvehooaega avamiseks peame tegutsema kiiresti. Täna saame rõõmustada, et alates 2. juunist on peale aastast vaheaega Pärnus taas avatud Sõbralt Sõbrale kauplus aadressil Papiniidu 19.

Kuigi poodide ettevalmistusaeg on olnud pingeline, tunneme erilist rõõmu meie uutest töötajatest ja meeskonnast, kelle kaasabil saame aidata kohalikke kogukondi nii kaupluse kui ka erinevate sotsiaalprojektide abil.

Täiendav info kodulehel: sobraltsobrale.ee 02 parnu 1265