Aitame sajal lapsel head teha!

02/2018 21 Pilt 1
Laura Maide, Sõbralt Sõbrale turundus- ja kommunikatsioonijuht

Viimase paari aasta jooksul on kauplustekett Sõbralt Sõbrale projekti „365 sünnipäeva” raames korraldanud meeldejääva peo just neile lastele, kelle sünnipäev oleks peamiselt majanduslikel põhjustel tähistamata jäänud. Veebruari alguses toimunud laagris „Hoolime koos” sai 365 sünnipäeva piirjoon ületatud. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul algas aga jätkuprojekt, kus sada endist sünnipäevalast saavad nüüd ise kellelegi head teha ja peo korraldamises kätt proovida.

Inspiratsiooni ammutas ta oma aastatagusest sünnipäevast, mis samuti Sõbralt Sõbrale abiga teoks sai.

11. veebruaril toimus esimene uutmoodi „365 sünnipäev”. Lõuna-Eestist pärit kaheksaliikmelise pere vanuselt teine laps Merle aitas organiseerida peo oma kahele nooremale vennale – Markusele (9) ja Marekile (11). Seitse aastat tagasi elas pere üle ema kaotuse, mistõttu on Merle juba aastaid olnud isale nooremate õdede-vendade eest hoolitsemisel toeks. Sellist suurt ja uhket sünnipäeva pole ta aga varem korraldada saanud.

Inspiratsiooni ammutas ta oma aastatagusest sünnipäevast, mis samuti Sõbralt Sõbrale abiga teoks sai. Ettevalmistused vendade peoks algasid juba varahommikul. „Koos pereliikmete abiga meisterdasime ja kaunistasime suure tordi,” jutustas Merle. „Veel oli minu ülesanne leida poistele rõõmu pakkuv peokoht,” lisas ta. Nii sai välja valitud Batuudikeskus UP, mis pakkus võimalust trampliinide peal hüpata, poroloonibasseinis „ujuda” ja spordisaalis üht või teist pallimängu harjutada.

Sünnipäeval osalesid ka kaks Tartu Salemi koguduse liiget, Einike Pilli ja Ines Kerikmäe, kes on perele juba aastaid toeks olnud. „Kokkupuude meie perede ja kogudusega loob lastele uue nägemuse sellest, milline võiks üks terviklik pere olla,” rääkis Ines. Einike kinnitas, et „365 sünnipäeva“ projekt on neile kui tugiisikutele laste eest hoolitsemisel suureks abiks. „See, et me ei pea kogu korraldusliku ja finantsilise poole eest muretsema, annab meile võimaluse keskenduda kõige olulisemale – suhtlemisele,” ütles ta. 21 Pilt 2

„Aasta-aastalt näeme pere juures positiivseid muutusi,” ütles Ines. Ta lisas, et nii tema kui Einike saavad erinevatel hetkedel lastele vähemal või rohkemal määral ema-eeskujuks olla. Selles rollis on ta tähele pannud laste tänulikku südant. „Ka sünnipäevi ei võta lapsed iseenesestmõistetavalt, vaid oskavad neid eriliselt hinnata,” rääkis Ines.

Lapsi, kelle sünnipäevi ei tähistata, on Eestis palju. „Tunneme, et Sõbralt Sõbrale nimi saab oma parima väljundi, kui aitame lapsel koos oma sõpradega tähistada aasta kõige tähtsamat päeva,” ütles Sõbralt Sõbrale juht Meelis Kibuspuu. „Sellel põhjusel ei tahtnud me sünnipäevade pidamist veel lõpetada ja otsustasime EV100 puhul lastele veel 100 sünnipäeva kinkida,” lisas ta. Seekordsete sünnipäevalaste suure sõbrad ja Sõbralt Sõbrale pikaaegsed vabatahtlikud Susanna ja Kalle Limit lisasid, et lõpuks annab laste eludesse panustamiseks jõudu suurem eesmärk – tuua au Issandale.