Jaanuar 2021
Merle Kotiesen, Sõbralt Sõbrale turundusjuht
Sõbralt Sõbrale kauplustest soetatud mänguasjade ja kodukauba müügituluga 23. novembrist kuni 23. detsembrini saime üheskoos kinkida jõulurõõmu 400 lapsele.
„Igal aastal oleme teinud üle 300 kingipaki majanduslikult keerulistes oludes olevate perede lastele. Tahame, et keegi ei jääks ilma väikesest kingist, mis toob rõõmu jõuluaega!“ sõnas „Hoolime koos“ projektide juht Mirjam Link. Sel aastal lisasime oma kodulehele (www.sobraltsobrale.ee) ka taotlusvormi, et jõuda rohkemate lasteni. Jõulupakid on traditsiooniliselt jõudnud Narva lastetoa ja kohalikus sotsiaalmajas elavatele lastele. Samuti oleme jõulupakid saatnud mitmetele lastele, kelle kohta oleme infot saanud sotsiaaltöötajatelt ja koostööpartneritelt (kellest suur osa on EKB Liidu kogudused), kes igapäevaselt laste ja peredega tegelevad ning laste vajadusi kõige paremini teavad.
Lõppenud aasta oli paljude jaoks raske, jättes nii mõnegi kõige ebasobivamal hetkel üksindusse või lausa isolatsiooni.
Lisaks soovile, et keegi ei jääks ilma rõõmutoovast jõulupakist, soovime ja unistame, et keegi ei jääks üksi oma murega. Lõppenud aasta oli paljude jaoks raske, jättes nii mõnegi kõige ebasobivamal hetkel üksindusse või lausa isolatsiooni. Selleks et keegi ei jääks oma segaduse, ängi või murega omapäi, on meil Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskus, kus on võimalus hinnanguvabas ja usalduslikus õhkkonnas ennast vabalt väljendada ning koostöös spetsialistiga oma probleeme ja nendega toimetulekut hinnata. Ostes Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplustest, annad oma panuse, pakkumaks tasuta nõustamisteenust kuni 19-aastastele noortele, mis toob lootust ka kõige pimedamasse aega.
Nõustamised on andnud mulle meeletult palju ning seda sõnadesse panna on kergelt öeldes keeruline. Läbi Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuse psühholoogi olen ehitanud üles oma enesekindluse ja enesearmastuse, õppinud nägema elu värvilisemalt ja palju kergemana, kui see on. Olen õppinud toime tulema ja analüüsima enda emotsioone, käitumist ja küsima endalt: „Mis saab olla kõige hullem, mis juhtub?” „Hoolime koos“ toetus on andnud mulle palju rohkem, kui ma kunagi oleksin osanud oodata. Toetus on jätnud mulle vabaduse teatud perioodil mitte muretseda selle pärast, kas mul on finantsiliselt võimalik saada psühholoogilist abi. Julgen igale noorele enda ümber soovitada „Hoolime koos“ toetust, sest selle taga peitub nii palju ilusaid inimesi.
(Mirjam*, 18 – *nimi muudetud)
Tänaseks võin julgelt ja tänulikult öelda, et olen saanud käia psühholoogi juures nõustamisel juba mitmeid kordi. Kui alustasin, olin päris keerulises kohas enda sisemaailma, mõtete ja tunnetega ning selle kõige tõttu ka suhetega. Igapäevane elu ja toimimine olid kohati juba väga keerulised. Kuid sellest hetkest, kui hakkasin regulaarselt käima nõustamisel, algas minu jaoks üks hea tervenemisprotsess. Võimalus kõike seda, mida ise ei oska mõista ega sõnadesse panna, kellegagi arutada ning lahendusi otsida, on olnud niivõrd oluline. Mina olen veel enda teekonnal ja usun, et tervenemisprotsessi keskpaigas, kuid olen juba praegu tänulik kogu abi eest, mis mulle osaks on saanud. Tahaksin väga, et igaühel oleks võimalus seda kogeda, sest üksi on raske, kuid koos alati palju kergem. (Laura*, 17 – *nimi muudetud)