August 2021
Miikael Johan Tamm, Sõbralt Sõbrale turundusassistent
Juunikuus toimusid Nuutsaku Puhkekeskuses järjekordsed Hoolime Koos suvelaagrid. Need on rasketest oludest pärit noortele võimalus olla osa hoolivast ja rõõmsast perekonnast kristlikus keskkonnas. Küsimustele vastab seekordne laagrijuht ja SA Sõbralt Sõbrale meeskonna liige Ave Aviste.
Miks toimus sel suvel ühe laagri asemel kaks?
Eelnevatel aastatel on Hoolime Koos suvelaager toimunud ühes vahetuses. Tänavu tegime omaette laagrid kahele vanusegrupile. Esimene 7–12-aastastele lastele ja teine 13–17-aastastele noortele. See aitas paremini järgida hajutamise nõuet ja andis võimaluse keskenduda korraga ühele eagrupile.
Kui palju rahvast osales?
Mõlemas, nii laste- kui ka noortelaagris, osales 50–60 last. Korraldusmeeskonnas oli kokku 35 inimest. Mitmed neist on meie töösse panustanud juba aastaid ja see on suur tänu põhjus. Nii korraldustuumik kui ka abistavad vabatahtlikud on koguduste liikmed. Meil oli inimesi mitmest baptisti ja ka Elu Sõna kogudusest. Laagrite kordaminekul on üks olulisim lüli grupijuhid. Nemad saavad laste ja noortega kõige lähemalt suhelda, rääkida neile Jumala armastusest, jagada seda ning anda isiklikku eeskuju.
Mis oli seekord läbiv teema?
Päevade teemaks oli „Kahevõitlus“. Grupiaegadel arutlesime headuse ja kurjuse üle. Vaatasime, mis on kirjas Piiblis. Kõige olulisem küsimus oli aga, kuidas meie oma elus headuse ja kurjuse kahevõitlusega toime tuleme? Kuigi käsitletav teema oli üpris keeruline, jäi kõlama piiblisalm: „Kui Jumal on meie poolt, kes võib olla meie vastu?“ (Rm 8:31).
Mis oli laagripäevades erilist?
Meie vabatahtlikud ja külalised olid ette valmistanud palju põnevat. Viljandi Elamuspanga inimesed õpetasid läbi erinevate mängude meeskonnatööd. Teise päeva külalised aitasid meisterdada pehmikmõõgad ja kui need valmis said, toimusid lõbusad kahevõitlused. Töötubades sai harjutada kastironimist, kokata, meisterdada ehteid, kuulda uut sotsiaalmeedia telgitaguse kohta ja muud põnevat. Kuna ilmad olid suviselt soojad, saime ilusas järves väga palju ujuda. Õhtuti tegime lõket, laulsime ja kuulasime lugusid üksteise elust.
Mis oli Sinu jaoks meeldejäävaim mälestus?
Laagrisse kutsutud laste ja noorte kodune taust on palju keerulisem, kui me vahest ette kujutame. Seetõttu oli meile hästi oluline, et nad võiksid siin kogeda armastust, positiivset eeskuju ja rõõmsat õhkkonda.
Noortelaagri esimesel päeval astus minu juurde üks 15-aastane poiss, kes oli siin esmakordselt. Sõber oli ta kaasa võtnud. Ta hakkas mulle rääkima, kuidas ta näeb igal pool vaime ja muud seesugust. Ta jagas oma raskest elust ja ausalt öeldes oli see laagri alustuseks üpris hirmutav. Kogu laagri vältel oli ta agar oma seisukohti kuulutama ning kohati tuli ka lahendada konflikte tema ja teiste noorte vahel. Kui jõudis kätte viimane päev, tuli seesama poiss, jäi mu ette seisma ja ütles: „Aitäh selle väga hea laagri eest, ma tulen siia kindlasti tagasi!“ Ta väljendas oma üllatust, et keegi polnud temale kristlust peale surunud, ja imestas, kui avatud ning abivalmis olid kõik korraldajad.
Meie noorsoo elud võivad muutuda koos Jumalaga. Laagrite ajal oli meil suur palvetugi – grupp vabatahtlikke palvetas nii päeva jooksul kui ka öötundidel laste ja korraldusmeeskonna ning konkreetsete olukordade pärast.
Kuidas Teekäija lugeja saaks Hoolime Koos laagritesse panustada?
Sõbralt Sõbrale sotsiaaltööprojektid on võimalikud tänu Hoolime Koos ringlusele. Kui sa soovid rohkem infot koostöövõimaluste kohta, siis kirjuta: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..