Oktoober 2021
Miikael Johan Tamm, Karita Kibuspuu
Alates maikuust on Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus koostöös Tartu Risttee kogudusega korraldanud emade kasvugruppi – tugigruppi, mis on mõeldud emadele, kes kasvatavad oma lapsi üksinda.
„Emade kasvugrupp sai alguse päriselulistest kohtumistest ühe emaga, kes on juba aastaid üksinda kasvatanud oma kolme last,“ rääkis Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse psühholoog Karita Kibuspuu. „Vestlused selle vapra, kuid väga üksildase naisega puudutasid mu südant ning ma mõistsin ühtäkki, et üksikemad ongi tänapäeva lesknaised – sihtgrupp, kelle toetamisest ja kelle eest hoolitsemisest on Piiblis väga palju juttu. Mõistsin samuti, et ühise tugigrupina on korraga võimalik aidata palju rohkem emasid, kui ühekaupa kohtudes. Jagasin oma mõtteid kolleegidega ja idee leidis väga sooja vastuvõtu. Eelmise aasta lõpul selgus, et Risttee koguduse poolt esitatud emade grupi projekti oli osaliselt valmis toetama ka siseministeerium. Nii sündiski emade kasvugrupp,“ jagas Karita.
Ühise tugigrupina on korraga võimalik aidata palju rohkem emasid, kui ühekaupa kohtudes.
Emade kasvugruppi korraldab ühiselt nii Risttee koguduse ja Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse kui ka vabatahtlikest naistest koosnev meeskond. See on 8-kuuline projekt, mille eesmärk on teenida oma lapsi üksinda kasvatavaid emasid, pakkudes neile võimalust tulla kokku Risttee koguduse ruumides, olla osaduses, kuulata ettekandeid erinevatel psühholoogia ja lastekasvatuslikel teemadel (nt enese väärtustamine, piirid suhetes, ajajuhtimine jms) ning osaleda töötoas. Lastele on korraldatud koguduse alumisel korrusel lastehoid koos põnevate mängude, meisterdamise ja näksipausiga. Lisaks kord kuus toimuvatele kohtumisõhtutele on toimunud emadele ka mitmeid eri üritusi, nagu lodjasõit Emajõel, osavõtt koguduse suvelaagrist ja muusikali vaatamine Vanemuises.
„Meie igatsuseks on anda emadele võimalus puhata ja hinge tõmmata, olla omavahelises osaduses ning samuti pakkuda võimalust luua sidemeid kohaliku kogudusega. Maikuus alustanud kasvugrupp on omamoodi katseprojekt, mille õnnestumisel tahame kindlasti üksikemade toetamist jätkata ja laiendada,“ ütles Karita lootusrikkalt.
Sõbralt Sõbrale ettevõttena tahame olla koguduste jaoks olemas ja neid toetada, et saaksime üheskoos parimal viisil hoolida ja tuua lootust inimestele meie kogukondades.
Sõbralt Sõbrale unistab, et keegi ei peaks üksinda jäädes jääma üksi! Selleks on meil Nõustamiskeskus, kus on võimalus hinnanguvabas ja usalduslikus õhkkonnas ennast vabalt väljendada ning koostöös spetsialistiga oma probleeme ja nendega toimetuleku ressursse hinnata.
Meie poole võib pöörduda, kui on soov endas selgusele jõuda, suhteid parandada, saada tuge elu kriisihetkedel. Nõustamisele võib tulla vastavalt vajadusele üksi, koos partneri või kogu perega.
„Oma elukeerises tekib tihti tunne, et kõik on lõplikult metsas ja jääbki igavesti nii. Nõustamiskeskuses vestlemine annab lootuse, et asjad võivad ja saavad minna paremaks. See võtab ilmselt omajagu aega ja õppimist, aga see, kas on lootus või mitte, on peaaegu sama, kui see, kas elu on elamisväärne või mitte,“ ütles tänulikult Merle (nimi muudetud).
Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses on nõustamisteenus kuni 19-aastastele noortele tasuta, mis on võimalik tänu Hoolime Koos ringlusele. Sellest saame osa olla kõik, kui toome Sõbralt Sõbrale kauplustesse korras ja puhtaid asju või ostame midagi Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplustest. Seeläbi saab igaüks toetada abivajavaid lapsi ja peresid ning noorte vaimse tervise edendamist. Kui sa soovid rohkem infot Nõustamiskeskuse või teiste Sõbralt Sõbrale sotsiaalprojektide ja koostöövõimaluste kohta, siis kirjuta: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..