Seminar alustas uut õppeaastat

09/201326 augustilopetamine
Margus Kask, rektor

Iga uue alguses on midagi vanast, nii ka Seminaris. Eelmine õppeaasta lõppes kooli jaoks väga edukalt. Kui eelneval kuuel aastal lõpetas Seminari kolm üliõpilast, siis tänavu kolm korda rohkem. Oleme tänulikud eelkõige Jumalale, et lõpetanute hulk kasvas üheksa võrra. See tähendab, et meie kogudused said juurde hulga kvalifitseeritud töötegijaid. Tõsi, enamus olid juba varem koguduslikul tööl, kuid kooli lõpetamine töö kõrvalt näitab, et inimesed on võimekad, suudavad oma ülesandeid juhtida ja planeerida. Tegemist on igati läbiproovitud ja „karastatud" töötegijatega. Vilistlaste nimekirjaga on võimalik tutvuda veebilehel kus.tartu.ee – vaata, ehk on seal ka üllatusi!

Juunikuu Teekäija esitles kevadisi diplomande ja nende töid. Augustis oli veel kaks lõpetajat.
Taavo Lige, „Uus leping Jumala lepingute reas", juhendaja Margus Kask;
Alice Pärnits, „Õpetus heast majapidamisest Piiblis ja kaasaegses vabakirikus Eesti EKB Liidu näitel", juhendaja Toivo Pilli.
Mõlemad lubasid oma uurimusi tutvustada ka Teekäija veergudel.

Selle loo kirjutamise hetkel on Seminaris 30 õppijat. Eestimaa koguduste vajadus ei ole sellega kaugeltki rahuldatud. Seepärast kutsun lugejaid tegema eestpalveid, et töötegijate read täieneksid ja veel paljud vastaksid Issanda kutsele asuda jumalariigis tööle. Seminar on meie koguduste vahend oma vaimulike töötegijate väljaõpetamiseks. Kuna praegu toimub täiendav vastuvõtt, siis leidku ka lugeja see inimene, kellele Seminaris õppimist soovitada ja kellest kujuneks kogudusele töötegija.

Eelolev õppeaasta kujuneb suhteliselt töörohkeks. Üheks väljakutseks on kevadel asetleidev üleminekuhindamine, mida teostab Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuur. Selle eesmärk on hinnata koolide õppetöö kvaliteeti, ressursse ja jätkusuutlikkust. Jumala armust on Seminar teeninud kogudusi juba 24 aastat, siiani on jätkunud nii üliõpilasi kui rahalisi vahendeid. Aastate jooksul on olnud ka kriitilisi hetki, eriti rahalises mõttes, kuid ikka on Jumala abiga neist väljutud. Kvaliteediagentuuri jaoks oli eelmisel korral (2011) mõistetamatu, kuidas on võimalik annetustega kooli majandada. Samas on see sügavalt juurdunud kristlik tava, millest ei saa ka kuidagi taganeda. Õppetöö kvaliteedi osas vastas meil kõik nõuetele. Loodan, et seegi kord võime komisjonile presenteerida oma tugevusi.

KÕRGEM USUTEADUSLIK SEMINAR 2013–2014
TÄIENDAV VASTUVÕTT kuni 14. oktoobrini 2013.
Riiklikult akrediteeritud vabakiriklik erakõrgkool ja täiendõppekeskus.

RAKENDUSLIK KÕRGHARIDUS USUTEADUSES (180 EAP)
Suurepärane võimalus omandada teadmisi ja praktilisi oskusi koguduslikuks tööks:

• Piibli tundmises;
• evangeelses kuulutus- ja misjonitöös;
• kiriku ajaloos ja tulevikuperspektiivides;
• usuteaduse praktilistes ainetes.

ÕPPETÖÖ: sessioonõppe vorm, auditoorne õppetöö septembrist juunini iga kuu 3. nädalal, kolmapäevast laupäevani. Õppekava nominaalne kestus on 3 aastat, osakoormusega õppes 4 aastat.
LISAINFO: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kus.tartu.ee, 5622 0037.