Kilde seminaripere jõuluõhtult

12/2013 26 img 0029-1
Eve Saumets, KUS õppeprorektor
Fotod Helari Hellenurm

EKB Liidu töötegijate kasvulava igapäevaelu ja ühishingamist ilmestavad jõulupeod. Leidsin oma südames, et neist kildudest saab kokku panna värvika, läbipaistva ja kirka mosaiigi. Usun, et see taies on kord midagi väärt Looja ees ja loodan, et see teos ei tuhmu, ükskõik missugused elutormid meid ka ei tabaks.

Tarvo: Seminari jõulupeod on legendaarsed ettevõtmised. Need on kordumatud ja alati toimub seal midagi meeliköitvat. Rektori ja õppeprorektori neljal käel esitatud klaveripalad panid kogu saali kaasa elama. Tudengite lühinäidendis edastati jõulusündmust läbi Petlemma väljade põlisasukate silmade (loo lõpul juubeldasid loomadki, sest Jeesus lõpetas nende ohverdamise). Jõulupeoga on alati kaasas käinud väga hea söök ja mõnus osadus.

Viljar: Mentorgrupis võib vahetevahel osa saada huvitavatest ütlustest. Näiteks vääratas viimasel korral Marguse keel ja me saime kuulda järgmist tarkust: „Kui Jumal annab leiva, siis ta annab ka mõistuse." Mõte oli tegelikult selles, et kui Jumal annab töö, siis ta annab ka tarkuse seda tööd teha... 26 img 0035-1

Urmas: Innustavaks kogemuseks sellel õppeaastal on olnud osaduslik kasv. Hoolimata pikkadest koolipäevadest on tudengid võtnud aega, et sessiooni ühel õhtul pidada kaasahaaravaid väitlusi, koguni saunalaval. On tore, et seal on osalenud ka õppejõude. Oleme arutlenud näiteks teemadel "armu piirid", "pühitsemine või õnnistamine" jne. Ühised diskussioonid on motiveerinud koolikaaslasi toetama üksteise õpinguid. Kõik see julgustab jätkama ja lõpetama alustatud teed. Taolist peretunnet omades kasvab soov jagada seda osadust kõigiga, kellel mõlgub mõttes tulla seminari õppima. Tulge ja saage osa tõelisest elukoolist!

Soovin teilegi, armsad lugejad, õnnistatud ja imelist jõuluaega ning värvikatest kildudest Jumala ja iseenda abiga meisterdatud kingitusi meie kõigi ühisel teel!

26 img 0051-1