„Sõna ja sõnum” Kohilas

12/2015 26 kohila tyhianum 2
Einike Pilli, KUS rektor

Jõuluajal saab „Sõna lihaks” ja asub elama meie keskele. Selleks, et Sõna saaks igaühele mõistetavaks sõnumiks, tuleb õppida seda uurima ja edastama. 31.10–1.11.2015 toimusid Kohilas piiblipäevad, mille fookuses oli Piibli mõistmine läbi kuningriigi käsitluse ja see, kuidas Piiblit teistele õpetada.

Kõrgem Usuteaduslik Seminar tuleb hea meelega teie kogudusse või piirkonda just teie jaoks kokku pandud ja teie poolt eelistatud koolitusi tegema. Oma soovid saatke See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Peeter Tamm kirjeldab, mis oli koolituse põhisisu: „Vana Testamendi sõnumi võib kokku võtta kahes lauses: Issand on kuningas. Issand saab olema kuningas. 2. Moosese raamatus on Jumala nime ilmutamine Moosesele ühtlasi kuulutus Jumala saabuvast valitsusest, mis vabastab kogu rahva. Iisraeli vabastuse sündmus kulmineerub usutunnistuses: „Issand on kuningas ikka ja igavesti!“ (2Ms 15:18). Jesajal on Siionile hea sõnum, et Jumal, kes valitseb kuningana, tuleb jõuliselt oma rahva juurde (Js 40:9–10; 52:7).”

Uuest Testamendist loeme, et Jeesus alustab oma avalikku tegevust kuulutusega Jumala valitsusest, mis on astunud inimeste lähedale. Ta ütleb: „Aeg on täis saanud ja Jumala riik on lähedal. Parandage meelt ja uskuge evangeeliumisse!“ (Mk 1:15). Jumala riik on nii lähedal, et usu ja meeleuuenduse kaudu saab sinna siseneda. Jumala valitsusest inimese elus tunnistavad pattude andekssaamine, vabanemine sõltuvustest, rõhumisest ja koormatest, rahu ja tänulikkus.

Koolitusel osalenud rääkisid, kuidas Jumal neid kõnetas.
Toomas: Olen elus maadelnud teatud olukordadega ja need ei lahenenud enne, kui mu ellu tuli Jumal. Temaga tuli sirge siht ja maadlus lõppes. Koolitusel avanes uus perspektiiv Jumala tulevikku. Ma tulen perest, kus puudus turvatunne ja armastus, see ei loonud tuleviku suhtes kindlustunnet. Siin kogesin turvatunnet, Jumala hoidmist ja varju. See oli ülev! Teadmine, et Jumal kontrollib ja hoiab meie elusid, selles on tõeline jõud. 26 kohila rahvas 1

Karin: Koolitusel jäi kõlama, et õpime Jumala kohta läbi suhete Jumalaga, vanematega ja teistega. Lapsevanemana kõnetasid mind küsitluse tulemused, et Jumalat õpitakse tundma eelkõige vanemate eeskuju kaudu. Sain aru, et kui Jumal on kuningas ja valitseb minu elus, siis ei pea ma tundma hirmu oma eluraskuste ja keeruliste olukordade ees.
Kärt: Need päevad innustasid mind rohkem Piiblit uurima. Jumala kuningriigi mõte läks lahti, see, mida tähendab Jumala valitsus. Minu jaoks avanes sügavamalt, mida tähendab palve – sinu riik tulgu! Südames tekkis igatsus, et Jumala riik tuleks enam esile mu pere ja koguduse elus.
Viljar (pastor): Mulle meeldis, et meid oli nii palju. Oli tore, et kirjakohad avanesid ja kõnetasid. Teiste hulgas käsitlesime prohvet Jesaja raamatut ja seda ajastut, kui rahvas oli vangipõlves. Nende elus oli Jumala valitsus jäänud minevikku. Usk oli jäänud minevikku. Kui Jumal lasi kuulutada läbi Jesaja Jeesuse tulekut, avanes Jumala riik olevikus ja tulevikus. Mu soov on, et oskaksime näha Jumala kuningriiki ja valitsust toimimas ning usuksime, et tema omab kontrolli.

Allar (juhatuse liige): Loome koguduses võimalusi, et koguduse liikmed osaleksid õppes, et nad kasvaksid vaimulikult Jumala riigis teenides. Mind väga huvitab, kuidas õpitu väljendub edaspidi. See, kuidas siduda kogetut koguduse järgmiste sammude, väärtuste ja sündmustega.