Seminari värske koduleht kutsub uudistama

01/2017 26 avalehe menyy
Viljar Roosimaa, KUSi üliõpilane

„Lugesin oktoobri Teekäijast Eike Mäe diplomitöö „Millist teoloogiat võib leida noorte ülistuslauludest?” kokkuvõtet. Kohe tekkis soov lugeda ka uurimuse täisteksti, mille leidsin Seminari kodulehelt. Seejuures avastasin kauni ja kõneka akna kogu kooli ellu” (Kodulehe külastaja).
Kõrgem Usuteaduslik Seminar uuendas oktoobri lõpus oma kodulehte. Seda innustas nii soov pakkuda paremat sissevaadet EKB Liidu hariduskeskuse töösse kui ka vajadus suurendada kooli arvutivõrgu küberturvalisuse taset.

Avalehel (kus.tartu.ee) püüavad pilku viis kõnekate pealkirjadega „koolipilti”, millel klikkides juhatatakse külastaja kooli viide valdkonda.
Rakendusliku kõrghariduse pildile vajutades rivistuvad üheksa märksõna. Nendel linkides hakkab avanema riiklikult akrediteeritud „Vabakirikliku teoloogia ja juhtimise” õppekava koos sinna juurde kuuluva rohke infoga.
Vajutus Kutse Kooli pildile tutvustab aastast piiblikooli. Seal näeme sesside toimumisaegu ja -kohti ning teemasid jm.

Täiendkoolituste pilt viib elukestva õppe juurde, milles kool kasutab järjest enam videomaterjale ja kogemuslikke elemente. See leht täieneb ka ise pidevalt.
Kristliku nõustamise pildilt edasi astudes näeme võimalusi, kuidas leida oma elus selgemat suunda ja saada juhatust just kristlike nõustajate professionaalse abiga.
Mentorluse pildi puudutus suunab meid EKB Liidus arendatava kolmeastmelise toetus- ja julgustusprotsessi keskele, kus võib küsida endale mentorit või hakata lugema koguni värsket käsiraamatut.
Rippmenüü „Kooli lugu” esitleb ajalugu, töötajaid, vilistlaste nimekirja, säravat pildigaleriid ja olulisi dokumente, mis kooli tööd raamistavad.

Teise rippmenüü „Materjalid” kaudu pääseb vaatama-kuulama avalikke loenguid ja näiteks ka juba jaanuari konverentsi „Kolm reformatsiooni: evangeelium muutuste keskel” värskeid videoettekandeid.
Viimane menüü „Raamatukogu” näitab esmalt Seminari internetiülest kataloogi, mis on ligipääsetav kõigile huvilistele. Kooli riiulitel on mitmeid rariteetseid kollektsioone, millest erilist esiletoomist väärib Uudo Ripsi hinnaline, sajakonnast eestikeelse Piibli erinevast väljaandest koosnev kogu (selles on ka 1739. aasta esmatrükk).

Kodulehel on õpilastele kiirligipääs Moodle'i õpikeskkonda, mis hoiab neid koolilainel – kontaktis kaasõpilaste, õppejõudude ja -materjalidega ka siis, kui nad ise mere taga viibiksid.
Kõigile külastajatele on siit ka otsetee Seminari Facebooki lehele.
Loomulikult täieneb koduleht pea igal nädalal.