Eestis alustas Ülistus-Alfa

10/2017 26 arutlusgrupid
Ragne Kivimets, Eesti Ülistusteenistuse misjonär
Fotod: Liisa Perend.

86 ülistajat Tallinnas ning 43 Tartus on üksinda ja tiimiga kogunenud, et minna sügavamale oma teenistusharus teadmiste ja kogemustega. Tegemist on Ülistus-Alfaga, mida hakkasime läbi viima esmaskordselt Eestis septembris 2017.

Ülistus-Alfa kursus on välja töötatud Worship Central liikumise poolt, mis on alguse saanud aastal 2006 Inglismaal koguduse Holy Trinity Brompton ülistajate ettevõtmisel. Sellestsamast kogudusest on alguse saanud ka ülemaailmselt tuntud Alfa-kursus.
Ülistus-Alfa kursus on seitsmest sessioonist koosnev baaskursus ülistajatele, et üheskoos mõelda ja arutleda ülistusteenistuse põhiteemade üle: miks on ülistus oluline, Jumalaga suhte arendamine, ülistuse juhtimine, loovuse vabastamine, tõhus meeskond, kuidas koos musitseerida, autentne juht.

Worship Central on näinud vajadust ausama, autentsema, dünaamilisema ülistuse järele ning see vajadus tõi ülistusjuhid otsusele käivitada Worship Central (sh Tim Hughes, autor lauludele „Olen siin, et kiita”, „Rõõmus päev”), mis on globaalne liikumine ülistusjuhtidele ja muusikutele. Sellest vajadusest lähtuvalt töötasid nad välja Ülistus-Alfa kursuse 2011. aastal, et varustada ja aidata ülistajaid nende teenistuses laiemalt kui Inglismaal.

Ülistus-Alfa Eestisse toomisega olen tegelenud alates oktoobrist 2016, kui osalesin ise kursusel Amsterdamis. Võtsin ühendust Worship Central liikumise tegevjuhiga, kes julgustas seda kursust Eestis tegema. Kõrgem Usuteaduslik Seminar haaras plaanist kinni ja me tõlkisime materjalid ära tänu Hollandi kogudusele Agapé Amsterdam, kes maksis kogu tõlketöö eest.

Kursus on sarnane meile juba tuntud Alfa-kursusega. Alustame sessiooni alati tervituskohvi ja snäkiga. Seejärel koguneme ülistus- ja palveajaks, siis läheme edasi loenguga, juhime inimesed arutlusgruppidesse ning lõpetame ka ülistuse ja palveajaga. Loengupidajad on alati erinevad. Käesolevatel kursustel teevad kaasa Timo Lige, Matteus Elbrecht, Gunnar Kotiesen, Meego Remmel, Piret & Tõnu Laikre, Piibli Lugemise Laagri tiim jt. 26 ylistamine

Korralduse poole pealt on Ülistus-Alfa üle ootuste. Huvitundjaid on nii palju, et pidime hiljaksjäänutele ütlema, et nad ootaksid järgmist kursust. Peame plaani, et varsti uusi kursuseid alustada. Hetkel oleme läbi viinud kolm sessiooni Tallinnas ja kaks sessiooni Tartus. Osalejaid on üle Eesti ja nad on väga avatud ning janused. Mõned on lausa öelnud, et see kursus vastab nende palvetele, et koguda ülistajad kokku ja õpetada neid selles valdkonnas.

Kursusel osalejatel on igatsus saada värskeid ja uusi teadmisi ülistuse kohta, tugevdada oma ülistustiimi, avastada, mida tähendab Vaimus ja tões ülistada, ning saada tuttavaks teiste ülistajatega väljaspool oma kogudust ja ringkonda. Usun, et selle kuruse läbi saab nendele igatsustele ka vastata, kuid tegemist on siiski baaskursusega, mis aitab meil luua ühist arusaamist ülistuses. Veel sügavamale minemiseks oleme KUSiga pannud kokku programmi „Inspireeriv Ülistus“, mida üliõpilased ja huvitundjad saavad läbida süvaõppes, mis algab jaanuaris (rohkem infot KUSi kodulehel).

Koos Ülistus-Alfas osaleja Carlos Roosiga (Piiblipäevade bändi juht) nägime vajadust laiendada ülistajate soovi üksteisega ühenduda ning lõime Facebooki grupi EESTI ÜLISTAJATE VÕRGUSTIK, et veelgi rohkem Eesti ülistajaid kokku tuua.

Olen põnevil, mis Jumal on tegemas ja kuidas ta õpetab meie kogudusi läbi selle kursuse teda ülistama ning teisi oskuslikumalt ülistuslauludega juhtima.