Julge särada 2015

02/2015 27 s6rakyynlad
Pille-Riin Rego ja Heli Raun
Fotod: Julge särada

Oikumeeniline Julge Särada noortekonverents 2015 leidis aset 23.–24. jaanuaril Tallinna Metodisti kiriku hoones, mida täitis kogunisti 150 noort ja noortetöötegijat. Käsitletavad teemad olid konkreetsed ja misjonimeelsed: miks me peame evangeeliumi kuulutama, mida me seejuures kardame ja kuidas praktiliselt sõnumit jagama. Lisaks innustavatele peakõnelejatele pakkusid laupäeval intervjuuga vürtsi isiklike kogemustega aktiivselt evangeliseerivad Joel-Rasmus Remmel, Katri Tammsaar ja Katrin Usin.

Laupäeval toimus kuus seminari, sealhulgas näiteks prohveteerimise ja tänavaevangelisatsiooni seminarid, kus inimesed kogesid Püha Vaimu puudutust väga erilisel moel. Tavapäratult viisid seminare läbi oma ala tegijad kahe-kolme kaupa, üksteist täiendades ja ühist elutarkust jagades. Mõnevõrra uudne oli näha muusikuid, nagu Hannes Nõlvak, Timo Lige ja Matteus Elbrecht, teises keskkonnas, jagamas oma südant muusikatöö telgitagustest ja omaloomingust siis, kui pill vaikib ning nad oma kõrbetest läbi sammuvad. Üritust kajastas invervjuude ja pildite näol ka kaev.net meediatiim. 

27 4maal

Konverentsil osalejad õppisid, et aeg-ajalt on tähtis aeg maha võtta ja küsida, kas meie tegevuse vili austab Jumalat. Meil kõigil on erinevad rollid ja kõike kolme – künda, külvata ja lõigata – korraga teha ei saagi. Sellegipoolest saame inimesi Jumalale lähemale juhtida. Ei ole juhus, et me oleme just seal, kus me oleme, seetõttu peaksime kõigis inimestes nägema Jumala kallist loodut, kelle jaoks on tal igavikuline plaan.

Pole vahet, kas me läheme üle riigipiiri või üle tee naabri juurde – iga kuulutustöö algab kontakti loomisest. Kui keegi näeb rõõmsaid inimesi ja terveid perekondi, võib see olla tugevam tunnistus tõelisest armastusest, kui me arvata oskame. Samas on oluline, et me Vaimu juhtimisel siiski ka julgelt suu avaks ja konkreetselt Jeesuse lunastustööst räägiks. Seda tehes peame meeles pidama, et suur misjonikäsk ei öelnud „Minge kõike maailma ja võitke kõik vaidlused". Meie töö on kuulutada, aga Jumal on see, kes muudab südameid.

On võimas näha erineva taustaga inimesi ühiselt Jumalat ülistamas ja igatsemas olla valguseks selles maailmas. Selleks, et noored võiksid erksalt meie Eestimaad valgustada, vajavad nad aga püsivalt kõikide eestpalveid. Palvel on eriline vägi ja see saab tuua muutuseid, mida me näha soovime! Ühiselt ühisel eesmärgil liikudes on võimalik muuta Eestimaa usulist maastikku!
Taaskohtumiseni 2016 Julge Särada noorte misjonikonverentsil!

27 tants