Õppimisvõimalused Amsterdamis

05/2016

International Baptist Theological Study Centre (IBTSC) pakub magistri- ja doktoriõppe tasemel vabakiriklikku teoloogilist haridust. Eelduseks on oma kodumaal omandanud teoloogiline või humanitaarharidus.
Magistriõppes tehakse koostööd Euroopa „kõrgliigasse“ kuuluva Manchesteri Ülikooliga, kes väljastab ka diplomi. Õppevorm on sessioonõpe. Aastas tuleb kohal olla paar-kolm nädalat. Suur kaal on iseseisval tööl.


Sealne haridus aitab tõlgendada just vabakiriklikku indentiteeti ega lähtu üldisest protestantlikust raamistikust. Tudengeid julgustatakse mõtestama oma kodumaa usulisi arenguid, oma konteksti. Õpingud koonduvad kolmele teemale: baptistlik (vabakiriklik) ja anabaptistlik ajalugu ning identiteet, kontekstuaalne missioloogia ja praktiline teoloogia.
Kool on väga rahvusvaheline. Minu ühel viimasel sessioonil olid ühes ruumis tudengid Ghanast, Horvaatiast, Kanadast, Hollandist jm. See teeb vestlused põnevaks.
Doktoriõpe toimub koostöös Amsterdami Vaba Ülikooliga. Tudeng saab endale vähemalt kaks juhendajat, nii on töö valmimine meeskonnatöö. IBTSC annab hea võimaluse leida vastuseid küsimusele: Kuidas täita Kristuse misjoniläkitust kogudusena ning mõtestada vabakoguduste usku ja ülesannet tänapäeva muutuvas Euroopas?
Rohkem infot õpingute, avalduse esitamise ja kontaktide kohta guugelda „IBTS Centre Amsterdam“ või vaata kodulehelt: www.ibts.eu ning küsi Baptismi ja Anabaptismi õppetoolihoidjalt Toivo Pillilt.