EKN oikumeenilised aastapreemiad

01/2011 Meego Remmel, EKB Liidu president

Eesti Kirikute Nõukogu oikumeenilise aastapreemia 2010 omistati kristlikule juhtimiskonverentsile Global Leadership Summit, mille eesmärgiks on innustada nii kristlike koguduste, MTÜ-de, sotsiaalsete ettevõtete ja äriettevõtete juhte ning meeskondi mõistma oma organisatsiooni potentsiaali ning seda ära kasutama.

Eesti EKB Liidu juhatuse liige Meelis Kibuspuu kui juhtimiskonverentsi maaletooja ning toimkonna esimees väljendas preemiat vastu võttes tänumeelt kümnete vabatahtlike panuse ja kirikutevahelise koostöö suhtes. Samas avaldas ta lootust, et GLS jõuab tulevikus nendegi inimeste, koguduste, kristlike organisatsioonide ja konfessioonideni, kelleni see varem pole jõudnud.

EKN eripreemia 2010 anti välja religioonisotsioloogia valdkonnas sotsioloog Andrus Saarele, kes teiste uuringute seas on teostanud ka uuringu usust, elust ja usuelust Eestis, otsides vastust küsimustele eestimaalaste usulistest hoiakutest ja väärtushinnangutest.

Postuumselt andis EKN oikumeenilise elutööpreemia arhitekt Illar Kannelmäe (28.08.1936-30.10.2010), kes oli pühendunud Eesti erinevate konfessioonide sakraalhoonete restaureerimisele ja ehitamisele. Preemia võttis vastu ning omapoolsed tänusõnad Eesti kirikute juhtidele ütles lahkunu abikaasa. EKN annab tavakohaselt aastapreemiaid jõulukuul kahele-kolmele olulisemale isikule, organisatsioonille või algatusele, kes või mis on kehastanud kirikutevahelist ühtsust selle mitmekesisuses.