Otsing

4/2010 Märt Saar, Noorteühendus Koma

Viimsis on uus kool. See on saanud betooni ja klaasi auhinna. Ja kool ei anna lihtsalt gümnaasiumiharidust, vaid avab uksed ka aktiivsetele kristlastele. Veebruarikuu lõpul koolitati just samas ehitises ühtekokku 120 noort juhti.

Noorteühendus Koma eestvedamisel toimus 3-päevane konverents "Põlev Pirn". See on toimunud juba kolmandat aastat järjest ning ühtekokku tullakse pea kõigist kristlikest konfessioonidest, kus noortetööd on olemas.

"Minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad, ristides neid Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimesse ja õpetades neid pidama kõike, mida mina olen teil käskinud!" Nõnda ütles Kristus oma järgijatele Galilea mäel, aga ka Viimsi koolis.

.

Koma igatsuseks on olla Jumala liikumine, mis tõesti mõjutaks eesti ühiskonda ning muudaks inimelusid. Üheks peamiseks väljakutseks konverentsil oli: kahekordistada noortetöödes olevaid vilju (evangelismis, jüngrite kasvatamises ja juhtide treeningus).

Läbiv sõnum läbi kõigi kuulutajate oli: meil on vaja paljuneda.

Kui vaadata näiteks eelmisel aastal toimunud Lootuse festivali, siis evangeelsed viljad on mitmekordistunud (600 täiskasvanut otsustas Kristuse kasuks). Samuti on viimastel aastatel näiteks Jõgeva, Rakvere, Kohila või Oleviste kogudustes toimunud jüngerluses mitmekordne kasv.

Sest Kristusesse jäämine toob esile vilju. Ja need on viljad, mis jäävad.

Põhisessioonidel kõnelesid Koma juhataja Märt Saar, V:NL liikumise juht Mihkel Madalvee, Kohila koguduse noortejuht Joel Võsu, Saku noortemeeskonna juht Kristiina Kaljuste, koguduserajajate eestvedaja Peep Saar ja Ida-Euroopas tegutseva Josiah Venture liikumise president Dave Patty.

Seminare viisid läbi "Põleva Pirni" projektijuht Kuldar Kaljuste, Innar Kruglov, Craig Hamer, Peep Saar ja Dave Patty. Teemadest puudutati nii evangelismivõimaluste märkamist, igahommikust sõnas ja palves olemist, noortetööde organiseerimist, koguduste rajamist kui ka üks-ühele vestluseid.

"Olin alguses hästi skeptiline, kui kuulsin, et teemaks on paljunemine," tunnistas Ester Kehra kogudusest. "Arvasin, et alles siis kui ma olen hästi püha, võin ma inimesi aidata."

Kuid sel nädalavahetusel Jumal puudutas ja kinnitas. Laupäevasel õhtul mindi koguni küsitluslehtedega Viimsi tänavatele, et teha intervjuusid ja selle abil seletada põhja-eestlastele evangeeliumi.

"Me kõik oleme kutsutud minema välja, ristima ja õpetama," tunnistas Kehra noortejuht Annely meeskonnas toimunud muutust.

Aasta noortejuhi tiitli said sel aastal Kristiina Kaljuste, kes juhib Hageri luterikogudusest väljaläkitatud "Esiku" meeskonda. Samuti sai aasta noortejuhi auhinna Kohila koguduse noortejuht Joel Võsu, kelle noortetöö on paari aastaga mitmekordselt kasvanud.

"Põleva Pirni"-laadseid varustavaid konverentse on Eestis kindlasti vaja. Oleme jätkuvalt üks maailma kõige sekulaarsem riik, kus on terve põlvkond noori ootamas sõnumit Kristusest.

Suur väljakutse on Eestis teha misjonitööd seepärast, et kirikutes puuduvad keskmised põlvkonnad, kes võiksid olla noortele vaimulikeks vanemateks. Kui kristlikes maades on keskmine noortetöö eestveetud just täisealiste vanemate poolt (ja viljakaimaks noortejuhtideks peetakse 40-aastaseid abielupaare), siis Eestis on kesmine noor juht 18-aastane koolinoor.

Samas, just noorena saavad inimesed kristlaseks. On uuritud, et 90% inimestest on usuliselt pöördunud enne 21-aastaseks saamist. Samuti tuleb noori juhte treenida just enne 30ndaid. Siis kui maailmavaade on veel kujunemas, perekonnanumbrid väikesed ja võlakoormused võtmata.

Noorteühendus Koma on töötanud ühtekokku 200 noore juhiga juba veidi rohkem kui 2 aastat. Näeme, et Jumal on meid jätkuvalt kutsunud olema osa tema missioonist ja teiste koolituste seas ka "Põlev Pirn" toimub aastal 2011.

 

2_dsc_0545: Üks suur rõõm ja hõiskamine on see, kui saame järgneda Kristusele.

2_dsc_0623: Peateemaks selle-aastasel "Põleval Pirnil" oli paljunemine jüngritetegemises.

2_dsc_0720: Metodistinoored Kuressaarest ja Võrust jagamas elusid.

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke