Eestis laieneb palvekliinikute töö

02/2013 23 kristuspaevalAnton Tuul, HR juhatuse liige

Palvekliinik on kõigile avatud koht, kus koolitatud rühmaliikmed palvetavad vastavalt Jeesuse korraldusele inimeste eest, kel on füüsilised või psüühilised haigused ning kes vajavad vaimset kinnitust. Tullakse ka argimuredega.
Töö Eestis algas 2011. a lõpust ning on tänaseks laienenud Tallinnast ka Tartusse. Asutatud on Healing Rooms (HR) Estonia MTÜ.

HR-koolitused
HR-koolituste eesmärgiks on julgustada ja varustada osalejaid praktiliseks teenimiseks nii kohalikes kogudustes kui palvekliinikutes. Räägitakse teemadel, nagu „Tervendav Jumala sõna", „Tervenemise takistused", „Miks kõik ei tervene?", „Püha Vaimu ligiolu palvetöös", „Kristlase autoriteet Kristuses" jpm.

Kuhu oleme esimese tegevusaastaga jõudnud?
Teeme koostööd mitme konfessiooni kogudustega. Tallinna palvekliinikute rühmad teenivad iganädalaselt ka venekeelset elanikkonda.
2012. a suvel oli meil mitu võimalust inimesi teenida. 9. juunil toimus Mustamäe Kristlikus Vabakoguduses kaks koosolekut teemal „Tehke terveks haiged". Paljud kogesid Jumala tervendavat puudutust. Eriliselt jäi meelde noor naine, kes päeva lõpul vabanes deemonlikust sidumisest. „Heartbeat Tallinn" nädalal tutvustasime Kristuspäeva messil HR tööd ja palvetasime inimeste eest. „Valguse ööl" palvetasime Dominiiklaste kloostris peamiselt välismaalaste eest. Ühel prantslannal kadus tugev peavalu ja veidi hiljem hakkas ta võõrastes keeltes imeilusti laulma.23 tehke terveks

EKB Liidu suvefestivalil palvetasime Rakvere keskväljakul asuva teatri ruumides. Oli julgustav näha, kuidas Jumal tervendas mitmeid. Ühel naisel oli öösel tekkinud äge seljavalu, elumured olid röövinud ka rõõmu ja rahu. Peale eestpalvet oli seljavalu kadunud ning rõõm ja rahu taas südames. Teisel naisel kadusid valud jalast. Kaks inimest kogesid nende sõnul „taevaseid tuleleeke" oma sees. Tänu olgu Jumalale tema töö eest!
Sügisel korraldasime HR infopäevi Saaremaal ja Pärnus. Detsembris õnnistasime sisse kaks palvekliinikut, ühe Tartus ja teise Tallinnas.

Kümme inimest on teinud oma usuotsuse palvekliinikute esimese tegevusaasta jooksul. Mõned värvikamad tunnistused on kirjas meie veebilehel. Olen Jumalale ja igale tiimiliikmele südamest tänulik kolme palvekliiniku ja paljude muudetud elude eest esimesel tööaastal!

 

Healing Rooms Eesti palvetöö visioon
• HR palvekliinik on kanal Jumala tervendava väe voolamisele üle abivajajate;
• Soovime aidata inimestel leida Jeesus, kui oma päästja, vabastaja ja tervendaja;
• Tahame näha Jumala tegusid Eestis nii, et kogu au saaks temale ning et uskujad ei järgi imesid ja tunnustähti, vaid imeteod ja tunnustähed järgivad uskujaid.

 

Miks on Healing Rooms palvetöö oluline kogudusele?
Meie pürgimus on, et HR palvetöö saaks eri paigus rajatud koostöös kohalike kogudustega.
Healing Rooms:
• koolitab ja varustab koguduseliikmeid ning selliselt ei kasuta koguduse omi ressursse;
• tugevdab kogudusi, julgustades ja õpetades nende liikmeid teenima ka oma koguduse palvetöös;
• on tööharu, mille kaudu saavad usule tulnud inimesed leida oma koha koguduses.

 

Healing Rooms palvetöö põhiväärtused
Visioon Jumala kuningriigist. Meie töös on oluline väärtus piibellik visioon Jumala kuningriigist, kus Kristus on kõigeülene valitseja (1Kr 1:12j). Oleme rõõmsad kõigi kristlike koguduste ja organisatsioonide heast käekäigust ja arengust erinevatel tööaladel (Mk 16:15–18).

Erinevate koguduste vaheline koostöö. Healing Rooms annab oma panuse kogudustevahelise koostöö ehitamiseks. Palvekliinikud on koht palvele ja koostööle, mitte teoloogilistele vaidlustele, mis on ajaloos kristlaste üksmeelt rikkunud ja Jumala riigi tööd takistanud. HR palvegruppide liikmed mõistavad isiklikku vastutust üksmeele ehitajate ja hoidjatena. Üksmeel seisneb koostöö tegemises armastuses.

Konfidentsiaalsus. Igal teenimistöös osalejal on vaikimiskohustus (nagu koguduse töötegijatel hingehoidlike vestluste puhul). Nii on palvekliinik turvaline koht, et tulla oma muredega Jumala ja palvegrupi liikmete ette.

Kohaliku koguduse tähendus. Palvekliinikus eeldame iga liikme osalemist kohalikus koguduses. Sellest räägime ka palvegrupi liikmeks vastuvõtmise vestlusel. Palvekliinik ei asenda kogudust.

Piibellikkus. HR palvetöö eesmärk on olla usaldatav, kogudustevahelise koostöö vorm. Selle töö piibellikkust jälgib erinevatest pastoritest koosnev Healing Rooms Estonia MTÜ juhatus. Me julgustame kristlasi elama Jumala Sõna alusel ja palvetama koostöös teiste jumalalastega abivajajate tervenemise pärast.

 

22 tartu koolituselMeilt on küsitud

Miks võõrapärane nimi Healing Rooms? Kuna kuulume Eestis loodud MTÜ-na rahvusvahelisse assotsiatsiooni (IAHR), siis jätsime ametlikku nimesse ka vastava sõnapaari. Kohalikust tööst rääkides kasutame suupärasemat sõna „palvekliinik".
Miks just „palvekliinik"? Sobiva nime leidmine antud töövormile Eesti kontekstis polnud lihtne. Meile pakuti küll „palvetoad" jms. Et palvekliiniku töö sarnaneb mitmeti tavakliiniku omaga, siis otsustasime selle kasuks.

Kas keegi terveneb ka? Usume, et iga palve aitab! Jeesus Kristus jättis meile eeskuju, mida austada ja järgida. Ta volitas meid tegema neidsamu tegusid, mida ta ise tegi – kuulutama evangeeliumi ja tervendama haigeid. Me ise ei suuda kedagi tervendada, aga Püha Vaimu vägi meie kaudu tervendab. Nii on see olnud läbi kiriku ajaloo. HR-s ei luba me kunagi kellelegi tervenemist, aga me tunnistame palvele tulnute üle Jumala elavat sõna ja sellesse uskudes ka toimime. Imeteod ja tunnustähed näitavad, et Jeesus elab veel täna! Ka Eestis.

Palvekliinikud Eestis
Palvekliinikuid on Eestis hetkel kolm: Tallinnas – Koskla 18 ja Kopli 8 ning Tartus – Näituse 3.
Tartu HR on avatud esmaspäeviti, Tallinna Kalamaja HR kolmapäeviti ja Kristiine HR reedeti. Lahtiolekuajad on kõigil kl 18.30–20.30. Sissepääs on tasuta ja eelneva registreerimiseta. Kõik külastajad on teretulnud!

Tule Healing Rooms Estonia MTÜ partneriks
Oleme tänulikud iga eestpalvetaja eest. Samuti vajame HRE partnereid, kes on valmis tööd regulaarselt toetama majanduslikult, et saaksime laiendada palvekliinikute võrgustikku üle Eesti. Üks võimalus selleks on täita HRE veebilehel olev toetajaliikme ankeet ja saata meile tagasi. Oleme tänulikud igale partnerile! Kõik partnerid saavad ka meie igakuise uudiskirja.

Rohkem infot saab meie töö kohta aadressil www.healingrooms.ee
Kirjutada saab meile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.