Meeste palveöö Saku mõisas

4/2009 Erki Tamm, Lootuse festivali pastorite toimkonna juht

Igapühapäevased kirikuskäijad on Eestis valdavalt naised. Seda erakordsem on palvetada ja laulda koos sajakonna mehega, nagu see toimus 3. aprillil Saku mõisas.

Ettevõtmise eesvedaja, Lootuse festivali meestetöö toimkonna juht ja Viimsi Vabakoguduse pastor Raido Oras oli vaimustatud kokkutulnuid tervitades. „Ei ole midagi ilusamat, kui 100 meest koos naeravad. Ei ole midagi võimsamat, kui 100 meest koos laulavad," sõnas ta.

Lootuse festivali kogemustest 2005. aastal Moldovas, kõneles Vasily Gerasimchuk. Poliitiliselt keerulises olukorras elavas riigis võttis festivalist osa 93 000 inimest, kellest 13 000 vastas kutsele võtta Kristus oma ellu vastu.

.

EELK peapiiskop Andres Põder toonitas, et mees vajab tema vastutusaladel palve väge, et kaitsta oma peret nii füüsiliselt, majanduslikult kui ka vaimselt. Ta tõi Piiblist hulgaliselt näiteid silmapaistvatest meestest, kes palve kaudu said Jumalast õnnistatud oma tegemistes.

Erinevalt tavalistest jumalateenistustest, oli selle kokkusaamise peamine rõhk palvel. Pärnu Immaanueli Baptistikoguduse pastor Joosep Tammo on meeste palveöid organiseerinud aastaid. Ekraanilt ühiselt loetud piiblitekstide ja palvete vahele lauldi hilise ööni kümneid laule. Vabapalves ühiselt ning rühmades ja isiklikes eestpalvetes toodi Jumala ette oma igatsused ja vajadused. Palvetati meie maa ja rahva eest ning eelseisva Lootuse festivali pärast.