Otsing

03/2011 Refereeris Ermo Jürma

 

Veebruari keskel kutsus meie koguduste liidu president, pastor Meego Remmel, usurahvast palvetama. Piibel kinnitab: „Õige inimese mõjuvõimas eestpalve saadab palju korda. Eelija oli meiesugune inimene, ent ta palvetas püsivalt" (Jk 5:16-17). Kutsun üles meie liidu kogudusi pühenduma 12-päevasele palve- ja paastuajale Eesti maa ja rahva tuleviku eest, alates iseseisvuse väljakuulutamise aastapäevast 23. veebruaril kuni riigikogu valimistepäevani 6. märtsil AD 2011! Võtame erilise aja kümnel nädalapäeval ja kahel pühapäeval, et teenida oma maad ja rahvast eestpalves ning tunnetada ja täita oma missiooni usus, lootuses ja armastuses elumuutva usuliikumisena. Kõigeväeline on tõotanud: „Kui siis minu rahvas, kellele on pandud minu nimi, alandab ennast ja nad palvetavad ja otsivad minu palet ning pöörduvad oma kurjadelt teedelt, siis ma kuulen taevast ja annan andeks nende patu ning säästan nende maa" (2Aj 7:14).

.

Enamus üleskutsele vastanud inimestest leidis neil päevil oma palvekambris senisest rohkem vaikset aega. Mitmete perede nädalane ostukorv oli väiksem ja selle sisu veidi teine. Mitmel pool toimusid meie kogudustes ja kodugruppides erilised ühispalved, sagenesid ka tänases sotsiaalmeedias jagatud palvesoovid. Paljud neil päevil ette võetud või ärajäetud sammudest jäid aga kogukonnal nägemata ja kuulmata. Mõned õed-vennad jagasid oma tähelepanekuid ka Teekäijaga.

 

ERKI: Kaljus olid eriti noored aktiivsed üleskutsega haakuma. Tean, et mõned meie koguduse noortest loobusid magusast, TV-st ja facebookist. Samuti oskasid nad põhjendada, miks nad seda teevad – pühendada enam tähelepanu Jumalale ja mitte raisata aega tühja peale. Isiklikult mulle mõjus mõnepäevane paast distsiplineerivalt ning ergastavalt. Nii vaimulikult, aga ka füüsiliselt – enesetunne paranes, väsimus kadus ning kehakaal langes.

 

KOIT: Selise kogudus võttis tänuga vastu üleskutse palve- ja paastuajaks. Kahel kolmapäeval toimus koguduses palveõhtu ja palveteemadeks olid Eesti rahvas, eelseisvad valimised ja Setomaa misjonipäevad. Ajavahemikus 3-6. märts oli kellaajaline üleskutse, palvetada 2 korda päevas. Ülejäänud aja kasutas iga õde ja vend siis nii, kuidas neil südames oli palvetada. Tagasisidena koguduse liikmetelt on olnud kuulda õnnistusrikast palveaega.

 

LAURA: Palve ja paastumine on see valdkond, kus lääne individualism ja ida kollektivism põrkuvad. Kui läänes antakse inimesele täielik vabadus ise valida ja otsustada, kuidas paastuaega korraldada, siis idas öeldakse kõigile kellaaeg täpselt ette, nt: täna õhtul kella 8st järgmise päeva kella 12ni.

 

EGON: Olen läbi oma kristliku elu pannud tähele, et kui ma planeerin paastumist ning sellega ka alustan, siis on just sellel päeval kellelgi sünnipäev või vajub keegi äkki tordiga koju või kontorisse kohale. Muidu ei ole neid torditoojaid kuskil, aga nii kui paastuma hakkad, siis nad ujuvad lagedale. Ja kui ma paastun üksi, siis mul on kiusatus loobuda ja lükata paast edasi teise päevale peale (kus muidugi juhtub sama).

 

Aga kui paastuda koos sõbra, sõprade või kogudusega mingi kindla mustri järgi (nagu meil siin ette öeldakse, et kõik: kogu kool (v.a õpilased) paastuvad nädal aega iga päev õhtu kella 8st järgmise päeva 12ni, siis on mõju kiusatusele järele anda palju vähem.

Meie siin otsustasime, et järgime need päevad ühist mustrit – sellega toetame üksteist ja kui kolleeg kõrval paastub ning teine kõrval pakub maitsvat kooki, siis... Saate isegi aru... ei ole sellist kiusatust järele anda, sest oleme kokku leppinud.

Me vajame paastuda ja palvetada – et murda usuleigust endi ümber ja iseendas. Paluda Jeesuse vere kaitset inimeste üle hingevaenlase rünnakute ja valeõpetuste vastu – et inimestel oleks kergem uskuda.

Uudised

Mida sa tahad, et ma sulle teeksin?

05 November 2023
Mida sa tahad, et ma sulle teeksin?

Oktoober 2023 Rait Tõnnori, Oleviste koguduse pastor Ja Jeerikost välja minnes läks Jeesusega kaasa suur rahvahulk. Ja vaata, kaks pimedat istus tee ääres. Kui nad kuulsid, et Jeesus möödub, kisendasid nad:...

2023-6-oktoober

05 November 2023
2023-6-oktoober

SISUKORD  Tervikliku Tervenemise Teenistus Veikko Võsu Viljandi ja Valkla koguduste ühisteenistused Ave Saarva Eesti Metodisti Kirik lahkus Ühinenud Metodisti Kirikust Robert Tšerenkov Pöördumise järel tuleb edasi minna Ermo Jürma Vaike...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

05 November 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Oktoober 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

05 November 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Oktoober 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Ühiskoolitus „Rahu võimalikkusest nuti- ja ärevuse ajastul“

05 November 2023
Ühiskoolitus „Rahu võimalikkusest nuti- ja ärevuse ajastul“

Oktoober 2023 Johanna Rosenvald, Tartu Kolgata kogudus, tekst ja fotod Meie kaasaja ühed suured väljakutsed on ärevus ja sõltuvused, aina enam ka just nutisõltuvus. Kiirete muutuste ja murettekitavate sündmuste aegadel on...

Usu jõud

05 November 2023

Oktoober 2023 Usk annab mulle rahu hingeja pühib palgelt silmavee.Usk võtab ära mure, pingening rõõmsaks teeb mu südame. Usk, lootus, armastus on vägi,mis naeratuse näole toob.Saan neist ma ikka hingeabi,mis...

In memoriam Aamo-Haarand-Meego Remmel

05 November 2023
In memoriam Aamo-Haarand-Meego Remmel

Oktoober 2023 20.12.1936–20.09.2023 Septembri viimasel päeval saadeti Oleviste kirikust viimsele teekonnale ja sängitati Tallinna Metsakalmistu mulda pastor Aamo Remmeli põrm.Aamo-Haarand-Meego sündis 1936. aasta 20. detsembril Pärnus koos kaksikõe Siiri-Eo-Kalliga ema elu...

Margo Meri on Tõrva uus pastor

05 November 2023
Margo Meri on Tõrva uus pastor

Oktoober 2023 Erki Tamm, EKB Liidu president Tõrva Immanueli Koguduses oli 1. oktoobril rõõmus päev – palusime õnnistust uuele pastorile Margo Merile, kes koos abikaasa Leaga asuvad kogudust teenima. Keilast...

Ordineeriti Leisi koguduse pastor Janek Järveots

05 November 2023
Ordineeriti Leisi koguduse pastor Janek Järveots

Oktoober 2023 Erki Tamm, EKB Liidu president Keset väga tormist lõikustänupüha palusime Saaremaal ordineerimispalve Janek Järveotsa üle, kes töötab karjasena Leisi baptistikoguduses ja kogukonnas ning samuti kaitseliidu kaplanina. Juba aastal 2017,...

Keila kogudus uue pastori Hans-Kristen Sapasega

05 November 2023
Keila kogudus uue pastori Hans-Kristen Sapasega

Oktoober 2023 Merit Lassmann, Loksa baptistikogudus „Kõik, kõik on uus septembrikuus,“ öeldakse Olivia Saare tuntukssaanud luulereas. Eriti hästi sobis see Keila baptistikoguduse konteksti 24. septembril – ümmargune aastanumber 120 juhatas sisse...

Linke