Otsing

03/2011 Refereeris Ermo Jürma

 

Veebruari keskel kutsus meie koguduste liidu president, pastor Meego Remmel, usurahvast palvetama. Piibel kinnitab: „Õige inimese mõjuvõimas eestpalve saadab palju korda. Eelija oli meiesugune inimene, ent ta palvetas püsivalt" (Jk 5:16-17). Kutsun üles meie liidu kogudusi pühenduma 12-päevasele palve- ja paastuajale Eesti maa ja rahva tuleviku eest, alates iseseisvuse väljakuulutamise aastapäevast 23. veebruaril kuni riigikogu valimistepäevani 6. märtsil AD 2011! Võtame erilise aja kümnel nädalapäeval ja kahel pühapäeval, et teenida oma maad ja rahvast eestpalves ning tunnetada ja täita oma missiooni usus, lootuses ja armastuses elumuutva usuliikumisena. Kõigeväeline on tõotanud: „Kui siis minu rahvas, kellele on pandud minu nimi, alandab ennast ja nad palvetavad ja otsivad minu palet ning pöörduvad oma kurjadelt teedelt, siis ma kuulen taevast ja annan andeks nende patu ning säästan nende maa" (2Aj 7:14).

.

Enamus üleskutsele vastanud inimestest leidis neil päevil oma palvekambris senisest rohkem vaikset aega. Mitmete perede nädalane ostukorv oli väiksem ja selle sisu veidi teine. Mitmel pool toimusid meie kogudustes ja kodugruppides erilised ühispalved, sagenesid ka tänases sotsiaalmeedias jagatud palvesoovid. Paljud neil päevil ette võetud või ärajäetud sammudest jäid aga kogukonnal nägemata ja kuulmata. Mõned õed-vennad jagasid oma tähelepanekuid ka Teekäijaga.

 

ERKI: Kaljus olid eriti noored aktiivsed üleskutsega haakuma. Tean, et mõned meie koguduse noortest loobusid magusast, TV-st ja facebookist. Samuti oskasid nad põhjendada, miks nad seda teevad – pühendada enam tähelepanu Jumalale ja mitte raisata aega tühja peale. Isiklikult mulle mõjus mõnepäevane paast distsiplineerivalt ning ergastavalt. Nii vaimulikult, aga ka füüsiliselt – enesetunne paranes, väsimus kadus ning kehakaal langes.

 

KOIT: Selise kogudus võttis tänuga vastu üleskutse palve- ja paastuajaks. Kahel kolmapäeval toimus koguduses palveõhtu ja palveteemadeks olid Eesti rahvas, eelseisvad valimised ja Setomaa misjonipäevad. Ajavahemikus 3-6. märts oli kellaajaline üleskutse, palvetada 2 korda päevas. Ülejäänud aja kasutas iga õde ja vend siis nii, kuidas neil südames oli palvetada. Tagasisidena koguduse liikmetelt on olnud kuulda õnnistusrikast palveaega.

 

LAURA: Palve ja paastumine on see valdkond, kus lääne individualism ja ida kollektivism põrkuvad. Kui läänes antakse inimesele täielik vabadus ise valida ja otsustada, kuidas paastuaega korraldada, siis idas öeldakse kõigile kellaaeg täpselt ette, nt: täna õhtul kella 8st järgmise päeva kella 12ni.

 

EGON: Olen läbi oma kristliku elu pannud tähele, et kui ma planeerin paastumist ning sellega ka alustan, siis on just sellel päeval kellelgi sünnipäev või vajub keegi äkki tordiga koju või kontorisse kohale. Muidu ei ole neid torditoojaid kuskil, aga nii kui paastuma hakkad, siis nad ujuvad lagedale. Ja kui ma paastun üksi, siis mul on kiusatus loobuda ja lükata paast edasi teise päevale peale (kus muidugi juhtub sama).

 

Aga kui paastuda koos sõbra, sõprade või kogudusega mingi kindla mustri järgi (nagu meil siin ette öeldakse, et kõik: kogu kool (v.a õpilased) paastuvad nädal aega iga päev õhtu kella 8st järgmise päeva 12ni, siis on mõju kiusatusele järele anda palju vähem.

Meie siin otsustasime, et järgime need päevad ühist mustrit – sellega toetame üksteist ja kui kolleeg kõrval paastub ning teine kõrval pakub maitsvat kooki, siis... Saate isegi aru... ei ole sellist kiusatust järele anda, sest oleme kokku leppinud.

Me vajame paastuda ja palvetada – et murda usuleigust endi ümber ja iseendas. Paluda Jeesuse vere kaitset inimeste üle hingevaenlase rünnakute ja valeõpetuste vastu – et inimestel oleks kergem uskuda.

Uudised

2022-8-detsember

22 Detsember 2022
2022-8-detsember

SISUKORDEKB Liidu tööharude jõulutervitusedKuidas aidata siis, kui ei tea, kuidas aidata? Sõbralt Sõbrale Kolm sammu jõuluime südamesse Ermo Jürma Heldur Aas – pehme südame, suure usu ja teotahtega mees Mari-Vivian...

Piibliseltsi Jõulumargid 2022

22 Detsember 2022
Piibliseltsi Jõulumargid 2022

Detsember 2022 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Mööduva aasta hõimunädala teemaks oli „Sild üle aegade“. Jumala rahvana mõistame seda mõtet tõeliselt. Meie Jumal on igavene. Piibliselts on püüdnud jagada Piibli sõnumit...

Nelly Polli toimekad jõulud Eluringikeskuses

22 Detsember 2022
Nelly Polli toimekad jõulud Eluringikeskuses

Detsember 2022 Daire Tiigivee, Eluringikeskuse asejuhataja Nelly Poll, Tartu Eluringikeskuse värske elanik, võtab oma 73ndad jõulud vastu vastavatud eakatekodus. Nelly, jaga mõnda eredat jõulumälestust oma elustEesti Vabariigi taassünniga sain ka mina...

Raskete päevade rõõm

22 Detsember 2022
Raskete päevade rõõm

allikakirjastus Detsember 2022  Pastor Osvald Tärgi jutlusi on ilmunud Eestis palju, kuid rohkem on kindlasti veel arhiiviriiulitel. Sellesse kogumikku on valitud kimp jutlusi aastatest 1939–1943, kui ajad olid keerulised ja...

Jõuluime sünnib puhtas südames

22 Detsember 2022
Jõuluime sünnib puhtas südames

Detsember 2022 Ermo Jürma, Mooste koguduse pastor Jõulud toovad inimesi kokku ja õnnestuvad ka rasketes oludes. Nii oli see juba Jeesuse sünni juures. Kas ei võinud Joosep tunda, et teda ei...

Kehra ja Risttee koguduste palvepartnerlus

22 Detsember 2022
Kehra ja Risttee koguduste palvepartnerlus

Detsember 2022 Indrek Luide, Kehra koguduse pastor Tartu Kristlik Risttee Kogudus ja Kehra Kogudus olid 2022. aastal palvepartnerid. Tegutsedes 21 aastat tagasi EKB Liidu misjonisekretärina, oli mu südames palav igatsus ‒...

Ilmatsalus on, mida uudistada

22 Detsember 2022
Ilmatsalus on, mida uudistada

Detsember 2022 Hele-Maria ja Rando Kangro, 3D Kogudus Pärast 20aastast pausi on Liidu kogudused sirutunud Ilmatsalu alevikku. Meie korraldatud Ilmatsalu Alfa lõpetas 10 osalejat!See oli 90ndatel, kui Tartu Kolgata baptistikogudus rajas...

Ühe ööga muutus kõik

22 Detsember 2022

Detsember 2022Heili Meibaumi kogumikust „elumõttelõngakera“ (2022) ühe ööga muutus kõikpaar aastatuhat tagasikui valgus pimeduse keskelpaistis võimsaltsedasiet tulid kummardamatargad idamaaltja tulid rumaladning jätsid mahaisetehtud jumalad

Aastavahetus

22 Detsember 2022

Detsember 2022Linda Sool Hea on lõpetada aastaüheskoos meil Loojaga.Igast päevast kandnud läbiTa meid oma rahuga. Me ei taha nuriseda,kui see aasta möödub nüüd.Hea on hetkeks seisatada.Minna otse – see me...

Üks laul läks lendu

22 Detsember 2022

Timo Lige ÜKS LAUL LÄKS LENDU 1 Üks laul läks lendukeset eestimaist talve.Keset sompus ja halli argipäeva.Üks laul läks lendujõulude lävepakul,et leida südant, mis täis muret ja vaeva.Üks laul läks...

Linke