Sõprus sai alguse eestpalvetest

09/2015 27 koerus
Lii Lainvoo, Koeru vabakoguduse juhatuse liige

Eesti EKB Koguduste Liidus on juba mitmeid aastaid hästi toiminud koguduste palve- ja osadusvõrgustik. Eestpalved annavad võimaluse liidu erinevatel kogudustel üksteist tundma õppida ja sõprussidemeid arendada.

Piibel ütleb, et „tõeline sõber armastab igal ajal ja hädas tuleb ilmsiks, kes on vend" (Õp 17:17). Tõeline sõprus teeb meile kõigile ainult head, seepärast on oluline hoida oma sõpru. Sõpru kaotada on lihtne, neid leida ja hoida aga kunst.

Seal mõistsin, et väikesed kogudused koos on tugevad.

Koeru vabakogudus on läbi osadusvõrgustiku leidnud erinevaid toredaid sõpru. Tänavu oleme leidnud erilise osaduse Mooste baptistikogudusega. Aasta algas e-kirjade, telefonikõnede ja eestpalvetega, meie lähedane sõprus aga nende 85. aastapäeval, kui me esimest korda kohtusime. Sellel teenistusel tundsin, et Mooste õdede ja vendadega seob meid midagi enamat kui lihtsalt üks aastapäeva teenistus.

Pidulikul jumalateenistusel osalesid ka Selise koguduse liikmed ja ühiskoor. Sellel teenistusel otsustasime kohtuda kolme koguduse ühises suvelaagris Nuutsakul. Juuli keskel toimunud laagris oli meid kokku umbes viiskümmend. Seal mõistsin, et väikesed kogudused koos on tugevad. Nuutsakul moodustasime ka Mooste ja Koeru koguduste ühiskoori, kus kandev roll oli Moostel. Need kolm sisutihedat päeva liitsid meid veel rohkem kokku. 27 tort

Augustikuu kolmandal pühapäeval Koeru vabakoguduse aastapäeval olid kohal meie sõbrad Moostest 35-liikmelise esindusega. Võiks öelda, et peaaegu kogu kogudusega. See oli meile suureks üllatuseks. Kaasa olid nad toonud külakostiks silmipimestavalt ilusa tordi.

Aastapäeval laulis Mooste ja Koeru ühiskoor, peajutlustajaks oli Mooste pastor Ermo Jürma. Kohal olid veel meie naaberkoguduste esindajad Järva-Jaanist ja Rakkest. Usun, et igaüks, kes sellel teenistusel viibis, sai erilise jumaliku puudutuse osaliseks.

Usun, et teenides üksteist me kasvame. Usun, et Jumalale on meie sõprussuhted väga olulised. Meile tähtis õpetus on kirjas Iiobi raamatus 6:14: „Kes põlgab sõbrale sõprust, see loobub Kõigevägevama kartusest."

Olen Jumalale tänulik uute heade sõprade eest.