Uudiseid EKB Liidust

09/2017 25 piirkonnavanemad

Suvel lisandus Kõrgema Usuteadusliku Seminari meeskonda viies liige, Helina Voogne, kes koordineerib Läänemaa Kutse Kooli ja arendab tulevikus edasi teisi piiblikooli-laadseid koolitusi.

11. septembril Viljandis toimunud piirkonnajuhtide kokkusaamisel leidis taas kinnitust, et EKB Liidus on struktuurist olulisemad omavahelised suhted. Pastoritöö oluliseks osaks on hingehoid, kuid neid kohti, kus pastorid ise saavad oma elu ja teenimise arengutest kellegagi jagada, pole palju. Ka seekord olid need osadustunnid väga hinnatud.

12. septembril toimus Nuutsaku Õppe- ja Puhkekeskuses EKB Liidu vanematekogu koosolek. Seal kinnitati 2018. aasta kalenderplaan. Järgmise aasta motoks valiti „Armasta oma ligimest nagu iseennast!” Selliselt jagatakse Liidu visiooni lause – Jeesust järgiv, inimesi armastav, Jumala väes ja Sõnas kasvav liikumine – osad nelja aasta peale.

Koguduste teemade juures võeti teatavaks, et Pahapilli kogudus on ühinenud Kuressaare Siioni kogudusega. Suurematel kirikuaasta pühadel jätkuvad aga teenistused ka Pahapillis, sest neil puhkudel on seal tulnud kokku kuni sadakond inimest.

Leisi baptistikoguduse üldkoosolek pühapäeval, 17. septembril valis koguduse uueks pastoriks Kuressaare Siioni koguduse diakon Janek Järveotsa. Kevadel seminariõpingud lõpetanud Järveots saab Johannes Voksepa (kelle tervis vajab meie eestpalveid) töö jätkajaks.

Alates 1. oktoobrist 2017 hakkab vastavalt Pärnu Immaanueli Koguduse ettepanekule ja Kilingi- Nõmme Vabakoguduse juhatuse otsusele Kilingi-Nõmme Vabakogust teenima Pärnu Immaanueli koguduse vend Arvi Tael (töö koordinaatorina) ja diakon Ahto Saar tema mentorina.

Vancouveri Eesti Ühendatud Baptisti Koguduse teenimiselt pöördus tagasi EKB Liidu vanematekogu aseesimees, Oleviste koguduse diakon Tarmo Lige. Järgnevaks poolaastaks siirdus Kanadasse meie kaasmaalasi teenima Lihula baptistikoguduse pastor Aivar Raudver.
Eeloleval perioodil asendab Lihulas teda Pärnu Immaanueli koguduse diakon Meelis Allsalu.

Tapa EKB vene koguduse pastor Neeme Tingas pani oma kõrge vanuse tõttu ameti maha. Kogudus palvetab ja ootab uut töötegijat.

15. septembril tõsteti 1939. aastal valminud ja juba 1940. aastal natsionaliseeritud Mähe baptistikoguduse kiriku torni taas rist. EKB Liidu president Erki Tamm ütles oma kõnes, et „maailmas on mõned väga tugeva mõjuväljaga sümbolid – üks neist on rist”.

EKB Liidu ekspresident Meego Remmel valiti Euroopa Baptistiliidu (EBF) asepresidendiks. Jerevanis, Armeenias, koos olnud 42 baptistiliidu esindajate 21. septembri valik tähendab ka seda, et kahe aasta pärast saab Remmelist organisatsiooni president. Eeloleval kahel aastal kannab seda vastutust Jenni Entrican Suurbritanniast.