Bertil Wideni tänuvisiit

1/2010 Meego Remmel, EKB Liidu president

Aastaid Rootsi Misjoni Kiriku ja Eesti EKB Koguduste Liidu partnersuhteid arendanud rootsi misjonär Bertil Widen külastas 16. detsembril Soomet ja Eestit.

Tegemist oli omalaadse tänuvisiidiga, mille raames Widen väisas Rootsi Misjoni Kiriku lähimaid sõpruskirikuid, et vahetada partneritega koostööd puudutavat informatsiooni ning teha teatud kokkuvõte oma missioonist koordineerida Rootsi Misjoni Kiriku suhteid Euroopas.

Tallinnas kohtus Widen Eesti vendluse presidendi Meego Remmeli, peasekretäri Erki Tamme, juhatuse liikme ning Valduste OÜ juhi Meelis Kibuspuu, misjonisekretäri Agnes Böningi, noorsootöö juhi Pille Havakatsi ja teiste kantselei töötajatega. Remmel ja Tamm tänasid Wideni aastatepikkuse panuse eest ning avaldasid lootust, et eestlaste ja rootslaste suhted säilivad ning arenevad edasi Kristuse evangeeliumi ja Jumala riigi missiooni elluviimise perspektiivis.

Rootsi Misjoni Kiriku Euroopa suhete koordinaatori rollis asendab Wideni nüüdsest hollandlasest saami rahva misjonär Gerard Willemsen, kes käis Kirunast ringreisil Eestis oktoobrikuus. Wideni missiooniks jääb kuni pensionile siirdumiseni sidustada Rootsi Misjoni Kirikut tütarkirikutega Lõuna-Ameerikas ja Aafrikas.