Teekäija aitab muutustes sihi selge hoida

10/2011

Teekäija on soliidne ajakiri, mille elukogemus ulatub aastasse 1904. Erinevad ajad on Teekäija veergudel esiplaanile kergitanud mitmesuguseid teemasid, vajadusi ja inspireerivana mõjuvaid inimesi. Ajakirja fookust on alati valgustanud ajatu Jumala sõna, millest leiame juhiseid tänastele olukordadele.

Täna ajakirjanduses toimuv meenutab omamoodi pimesikumängu. Väljaandjad otsivad lugejaid ja püüavad mõistatada nende vajadusi ja huvisid. Valgustavast rollist on saanud sageli suuremahuline äri. Lisaks paberväljaannetele kasutavad inimesed info hankimiseks järjest enam internetivõimalusi. Mitmesugustes foorumites ja listides toimub arutelu ööpäevaringselt. See on uus ajakirjandus, mis ei malda oodata järgmist hommikut.

.

Kuidas Teekäija sellises peadpööritavas olukorras oma lugejad üles leiab või kuidas lugejad ajakirja?

Teekäija ei vastandu tehnilistele uuendustele, vaid kasutab neid kõiki, et olla erinevatele lugejagruppidele kättesaadav. Sellest suvest alates on Teekäija loetav ka internetiversioonis www.teek.ee, mis on jätkuvas arengus olev keskkond. Ajakirja pabervorm jääb siiski põhiliseks ja internetis on terve number vabalt loetav alles tagantjärele, sest Teekäija väljaandmise kulusid kannavad vaid tellijad.

Teekäija sisu põhineb piibellikel printsiipidel. Me ei kõhkle kirjutamast paljudel teemadel, kuid teeme seda lähtuvalt kristlikust vaatenurgast. Me kajastame probleemseid olukordi perekonnasuhetes, kogudustes, ühiskonnas – kõikjal, kus näeme vajadust Jumala lahenduste järele. Me ei otsi täiuslikke persoone, vaid inimesi, kelle lood meid kõnetavad. Ajakirja kaastöölisteks on mitte üksnes head kirjutajad, vaid ka oma ala autoriteedid, kelle vaatenurk avab uusi perspektiive. Samas ootame ka lugejailt kaastööd ja küsimusi, isegi kui need ei ühti Teekäija seisukohtadega.

Teekäija püüab olla kõnekas ka inimese jaoks, kes ei ole koguduseliige, aga kellele on südamelähedane kristlik elukäsitlus.

Teekäija väljanägemist ootab ees väike noorenduskuur. Loodame, et nii muudatused kujunduses, kui selgemalt väljajoonistuvad aktuaalsed teemad julgustavad Teekäija lugejatega ühinema ka nooremaid tellijaid.

Kindel viis muutustes siht selge hoida, on tellida Teekäija endale koju.

11 numbrit aastas maksab vaid 15.98 €.

Tellimiseks tee pangaülekanne:

Sõnasepp OÜ, Swedbank 221024027974.

Selgitusse kirjuta oma nimi ja aadress, kuhu soovid ajakirja tellida.