Marika Einsteini kommentaar

10/2014 24 marika-meelis einstein

Abielludes oli Meelis Kunda Nordic Tsement'i osakonnajuhataja. Karjääriredelil tõusis ta aste-astmelt, olles tänaseks tippjuht 6 aastat.

Iga naise suurim ootus on olla armastatud ja siin ei ole vahet, kas abikaasa on juht või mitte.

Meelisega abielus olla on imeline. Enne abielu rääkisime omavahel kõikvõimalikud teemad läbi – uurisime teineteise maailmavaadet (suhtumine Jumalasse ja kogudusse, lastekasvatus, suhted oma vanematega, rahaasjad, töö, poliitika jne). Need olid pikad ja huvitavad vestlused. Leppisime kokku põhimõtted, mida järgime oma abielus.

Otsustasime, et me ei lahuta. Andsime endale aru, et probleemid tulevad igas abielus, kuid me võtame neid väljakutsetena, millele leida lahendused Jumala abiga.

Oleme mõlemad üles kasvanud kristlikus peres. Väga palju oleme õppinud oma vanematelt – nende abielude tugevatest külgedest, kuid ka nende vigadest ja läbikukkumistest.

Arvan, et meie tugevuseks on see, et me räägime omavahel kõik asjad lahti. See pole alati kerge, kuid nii on meie põhimõte. Meelis erineb ka keskmisest eesti mehest selle poolest, et räägib, mida ta mõtleb ja kuidas tunneb. Me ei karda ka riielda – teinekord oleme nagu itaallased – ütleme valjult ja temperamentselt kõik välja. Seda magusam on pärast leppimine. Looduses on ka enne äikest õhk paks ja lämbe – pärast muutub ilm ilusaks ja õhk nii värskeks.
Väga tähtis on endale pidevalt aru anda, et hea abielu ei tule iseenesest, selle nimel tuleb tööd teha – teist inimest enesest ettepoole panna. Iga meie väike otsus mõjutab abielu. Isekus on abielu suurim vaenlane.

Koos veedetud aega ei saa kuidagi ületähtsustada. Peresuhte hoidmiseks peab juht võtma aega. Oluline sõna on „võtma", mitte „leidma". Aega ühistegevuseks peab planeerima varakult ja siis sellest ka kinni pidama, sest alati on asju, mis tahavad tulla samaks ajaks. Muidugi on juhi elus väga pingelisi ja kiireid aegu, kus pere peabki lihtsalt toetama ja ise hakkama saama. Ja kui mees on investeerinud aega oma lähedastesse kergematel aegadel – seda lihtsam on perel hiljem teda toetada rasketel aegadel.

Hindan väga organisatsioone, kus üritustele kutsutakse juht koos abikaasaga. Juht saab siis teha kahte asja korraga – ajada tööasju ja veeta koos abikaasaga kvaliteetaega. Kenast õhtust jäävad ühised emotsioonid ja meenutused ning mõnus meeskonnatunne.