Ela oma piiridega!

3/2009 Ermo Jürma, Teekäija toimetaja

On vestlusi, millest ma tahaksin kõrvale hiilida. See kehtib eriti mulle ebameeldivate teemade ja küsimuste puhul, kus ma olen pehmelt öeldes mittekompetentne. Minu puhul kuuluvad sinna alla spordimaailma nimed ja muusikaedetabelid. Kuigi ma oma füüsilise vormi üle ei oska veel kurta, olen samas nõrk ujuja, ka pole ma õppinud mängima ühtegi pilli ning mu inglise keel on kodukootud. Need valdkonnad tekitavad minus teatud ebakindlust.

.

Samas olen jõudnud teatud küpsuseni, kus Jeesus on läbi terve elukogemuste rea mulle näidanud, et tema soovib mind just niisugusena, nagu ma olen. Mulle on saanud selgeks, et Jumal armastab mind uskumatult palju ja et tema armastus ei tee selle juures ühtegi viga. Tema teab, milline on minu CV ja kui kõrgele küünib minu IQ test. Jumal on juhtinud nii, et olen läbinud need koolid, mille teadmistega, ja andnud need praktikabaasid, mille oskustega saan ma tema riigis kasulik olla. Samas ta küll ei välista täiend- ja ümberõpet.

Meid heidutavad piirid on suures osas ka iseenda teistega võrdlemise tulemus.

See Jeesuse vaade ja tema armastuse äratundmine teevad mulle head. Nii leian ma jaa iseenda suhtes ja õpin ennast vaatama sõltumata ühiskondlikest väärtushinnangutest.

Miks ma seda kirjutan? Kuna olen kindel, et neid ridu loevad inimesed, kes tunnetavad samamoodi. Mõne elus on katkenud alustatud haridustee, teisel lõppenud töökoht, kolmandat koormavad hiljutised liikluspatud, võibolla ei kuule su üks kõrv nii hästi. Võibolla tuled sina sellisest kodusest olukorrast, mis on haige? Võibolla on sinu vanemad või õed-vennad sinu hea nime ära rikkunud? Võibolla kuulud sina nende hulka, kes ei suuda suhteid luua? Sa kannatad üksi olemise all ega oma kaaslast. Võibolla, et on kammitsevad piirid sinu juures kuskil teises paigas? Mina ei tea sinu olukorda, kuid tean, et Jumal ei tee vigu. Tema tunneb sind isiklikult, ta armastab sind ja tal on sinuga kavas oma tee, mis viib viimaks taevasse.

Kui sina jaatad iseennast ja oma eluteed, siis saab Jumala armastus teha sinu elus ja sinu kaudu üllatavaid asju. Sest meie kompleksid ei takista Jumalal ellu viimast seda programmi, mis tal on meie suhtes. Meid heidutavad piirid on suures osas ka iseenda teistega võrdlemise tulemus, mis ei lase olla avatud Jumala teede suhtes meie kohta. Alles siis, kui me endid temale tõeliselt üle anname, usume tema pakutud lunastusse, saavad meist isiksused, keda tema soovib. Kuna see kehtib ja keegi ei armasta meid rohkem kui tema, siis leiame me tema juures mõtteka ja sisuka elu.

Sellel uuel teel kõndides taotleme aga innukalt pühitsust, otsime seda, mis on ülal.